activex

Sıcakların gelmesiyle birlikte pazar tezgâhlarını süsleyen rengârenk meyveler yaz mevsiminin habercisi oluyor. Dinlenmenin tatil yapmanın tam zamanı olan bu havalarda enerjik ve fit olmak için özellikle bayanlar hızlı bir şekilde kilolarından kurtulmak ve güzel bir vücuda sahip olmak istiyor. Sıcak yaz günlerinde sıkıcı olmayan ve aç bırakmayan diyet listeleri zayıflamak isteyenler için oldukça önemli bir hal almış durumda. Bu nedenle sizler için hem zevkli, hem damak zevkinize hitap eden hem de sıcak yaz günlerinde serinlemenizi sağlayacak olan bir diyet programı araştırdık. Bu yaza damgasını vuracak olan meyve diyeti ile size fazla kilolarınızdan kurtulabileceksiniz.

Meyve diyeti içerdiği vitamin ve mineraller açısından vücudunuz için oldukça faydalı olacak ve yapısındaki doğal şeker olarak adlandırdığımız glikoz sayesinde ise enerjiniz hiç düşmeyecektir. Meyve diyeti içerisindeki meyveler genellikle posalı olmaları sebebiyle bu dönemde bağırsaklarınız düzene girecek ve sindirim sisteminizin doğru bir şekilde çalışmasını sağlayacaktır. Yoğun posaya sahip olan yaz meyveleri aynı zamanda midenizde uzun süre sindirim aşamasından geçeceği için açlık hisinin oluşmasını engelleyecektir.

Meyve Diyeti Yaparken Bunlara Dikkat Edin

Hızlı bir şekilde kilo vermeyi sağlayan şok diyetler arasında gösterebileceğimiz meyve diyeti, yalnızca belirtilen süreler arasında uygulanmalı ve fazlası yapılmamalıdır! 12 gün sürecek olan meyve diyeti yaz ayları boyunca sadece 2 kere yapılmalı ve iki diyet programı arasında en az 1 ay olmalıdır. Diyet boyunca dikkat etmeniz gereken diğer bir konu ise meyve miktarının sadece programda belirtilen miktarda olmasıdır. Yani meyve belirtilen miktardan fazla tüketildiğinde içerdiği glikozdan dolayı kilo vermenize değil aksine kilo almanıza sebep olmaktadır. Uygulaması oldukça kolay ve zevkli olan meyve diyeti kısa bir sürede fazlalıklarınızdan kurtularak yaza fit girmenizi sağlayacaktır. Diyet programı süresince liste dikkatli bir şekilde uygulandığında 4-7 kiloya kadar verebilmeniz mümkün olabilmektedir. Elbette bu miktar vücuttan vücuda göre farklılık gösterebilmekte. Tabi ki burada verilen kilo miktarı harcadığınız enerjiyle de oldukça alakalıdır. Bu nedenle program boyunca yüzme, koşu veya farklı spor dallarından küçük çaplı egzersizlerle uğraşmanız oldukça etkili olacaktır.

12 Günlük Meyve Diyeti Listesi

Meyve diyeti listesindeki meyvelerinizi isterseniz dilimleyerek, isterseniz lapa haline getirerek tüketebilirsiniz. 12 gün boyunca sürecek olan diyet programımız 4 bölüme ayrılmıştır ve her bölümün kendi içerisinde farklı özellikleri bulunmaktadır. İşte yaza hazır olmanızı sağlayacak 12 günlük meyve diyeti listemiz:

İlk 3 Gün Yeşil Meyve Programı

Sabah: 1 tane yeşil elma, 200 ml yağı alınmış yoğurt, 1 bardak açık çay

Ara Öğün: 1 tane muz

Öğle: 1 porsiyon yağsız veya az yağlı haşlanmış pirinç

Ara Öğün: 1 bardak çay, 2 tane kivi veya salatalık, 1 tane yeşil elma

Akşam: Buğuda pişirilmiş az zeytinyağlı ve limonlu balık, 1 tane haşlanmış patates, 2 ananas dilimi

Yatmadan Önce: 1 bardak ıhlamur

İkinci 3 Gün Sarı Meyve Programı

Uyandıktan Sonra: 1 su bardağı ılık su

Sabah: 2 tane şeftali, 200 ml yağı alınmış yoğurt

Ara Öğün: 2 tane kayısı

Öğle: 1 tane haşlanmış patates, 1 domates veya 1 dilim kavunun yanında küçük 1 dilim peynir

Ara Öğün: 1 bardak çay, 5 tane kayısı, 1 tane şeftali veya istediğiniz kadar muşmula

Akşam: 1 porsiyon domatesli spagetti ya da patates, 1 kâse şeftali kompostosu ve ya karışık sarı meyveler, spagetti yerine fırında balık da yiyebilirsiniz

Yatmadan Önce: 1 bardak ıhlamur

Üçüncü 3 Gün Kırmızı Meyve Diyeti

Uyandıktan Sonra: 1 bardak ılık su

Sabah: 1 porsiyon yoğurtlu mısır gevreği, 1 salkım üzüm, 1 bardak açık çay

Ara Öğün: 1 porsiyon kiraz

Öğlen:  suda veya sütte haşlanmış 1 kâse pirinç, 1 porsiyon yeşillikli salata veya erik, dilimlenmiş salam, 1 su bardağı çilekli süt

Ara Öğün: 1 büyük dilim karpuz

Akşam: 1 porsiyon domatesli balık, 2 tane haşlanmış patates, 1 porsiyon limonlu çilek veya çeşitli deniz ürünleri yanında 1 kâse limonlu kiraz

Yatmadan Önce: 1 bardak ıhlamur, 2 tane kuru erik

Dördüncü 3 Gün Karışık Meyve Diyeti

Bu bölümde yapmanız gereken sabah kalkar kalkmaz 1 adet ılık su içmek ve diyetinizin son 3 gününde diğer günlerdeki besinlerin porsiyonlarına ve adet miktarlarına bağlı kalarak istediğinizi yemenizdir. Yani bu bölümde diğer günlerdeki listeden istediğiniz besinleri kendiniz seçerek son 3 günün diyet listesini oluşturun. Bu bölümümüzde meyve kısmında yapacağımız değişiklik ise artık meyvelerinizi ayrı ayrı değil birbirine karıştırıp kokteyl yaparak içmek olacaktır. Örneğin; meyve diyetinin bu son bölümünde ilk gününüzde çilek ve şeftali kokteyli veya yoğurt ve limon sulu içeceğinizi oluşturabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Japon Mucizesi Muz Diyeti ile Hızlıca Zayıflayın başlıklı makalemizde Japon Mucizesi Muz Diyeti, Japon Mucizesi Muz Diyeti faydası ve Japon Mucizesi Muz Diyeti zararı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!