activex

Türk milleti olarak yemek yemeyi sevdiğimiz kadar meyve yemeyi de çok severiz. Onlarca çeşit meyve ülkemiz topraklarında yetişmekte ve bizler için vazgeçilmezlerimizden olmaktadır. Meyveler büyük bir glikoz kaynağıdır ve bu nedenle dengeli ve yeterli bir şekilde tüketilmelidir. Glikoz şekerin doğal bir halde bulunması demek. Meyveler içerdiği şekerden dolayı gereğinden fazla tüketildiğinde kilo alımına sebep olabileceği gibi dengeli ve kontrol altında tüketildiğinde ise kilo vermenizi sağlayacaktır. İşte bugün sizlere aslında ülkemizde çok tüketilmeyen ancak vücudumuz için oldukça yararlı ve en önemlisi kilo vermenizi sağlayacak olan ananas meyvesi ile yapılan diyeti anlatacağız. Ananas diyeti adından da anlayacağınız gibi ananasın bolca tüketileceği oldukça zevkli bir diyet olacak. Ananas diyeti içerisinde çokça tüketeceğiniz ananas meyvesi, kendisinde bulundurduğu enzimler sayesinde vücuttaki bromelain proteinlerinin parçalanmasını sağlayacaktır. Bu enzimler sayesinde vücudunuzun kullanabileceği şekilde parçalanan bromelain proteinleri; iltihabın önlenmesinde, sindirim sisteminin desteklenmesinde, tansiyonun düşürülmesinde, kanın pıhtılaşmasının önlenmesinde ve ayrıca bağırsak bozuklukları, ishal ve güneş çarpması gibi şikâyetlerin giderilmesinde etkilidir.

Ananas Diyeti Yaparken Bilinmesi Gerekenler

Ananas diyeti hızlı bir şekilde zayıflamayı sağlayan şok diyetler arasında olduğu için uzun süre yapmamanız önerilmektedir! 100 gram ananasta 48 kalorinin bulunması ve sindirim sistemini hızlandırması hem çok yiyip az kalori almanızı hem de hızlı bir şekilde zayıflamanızı sağlayacaktır. 2 gün boyunca uygulanan ananas diyeti yaklaşık olarak 3 kilo vermenizi sağlayacaktır. Diyet boyunca sadece ananas tüketildiği için enerjiniz oldukça az olabilir ve kendinizi halsiz hissedebilirsiniz. 2 günlük programda tüketeceğiniz 2 kilo ananasın kendisi ve suyu olarak farklı biçimlerde tüketebilirsiniz. Ananas diyeti programınızda sabah, öğle ve akşam olmak üzere 3 öğün halinde tüketeceğiniz ananaslarınızı soyduktan sonra yiyebileceğiniz şekilde dilimleyin. Her öğünde dilim halinde tüketeceğiniz ananaslarınızın yanında 1 su bardağı da ananas suyu içmeniz gerekmektedir.

Ananas diyeti listesi 2 gün boyunca ananas dışında hiçbir şey yenilmeden yapılmaktadır. Sadece ananastan oluşan diyet programı sizler için yetersizse ve gün içerisinde yoğun çalışan bir kişiyseniz enerjinizin düşmemesi adına sizlere alternatif olarak şu ananas diyeti programını uygulamanızı önerebiliriz.

Ananas Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: 100 gram yağı alınmış beyaz peynir, 1 su bardağı ananas suyu ve ananasın kendisi

Öğle: 1 su bardağı ananas suyu ve kendisi

Akşam: 100 gram tavuk eti, 1 su bardağı ananas suyu ve kendisi

2. Gün

Sabah: 100 gram yağı alınmış beyaz peynir, 1 su bardağı ananas suyu ve ananasın kendisi

Öğle: 1 su bardağı ananas suyu ve kendisi

Akşam: 100 gram tavuk eti, 1 su bardağı ananas suyu ve kendisi

Ananas diyeti listesini uygularken 1. gün ve 2. gün, 1 kg olmak üzere ananası eşit miktarda öğünlerinize ayırın. Kişiden kişiye göre verilen kilo miktarı değişse bile en az 1, en fazla da 3 kg olmak üzere tüketmeye çalışın. Bu şekilde kısa sürede zayıfladığınızı göreceksiniz. Her zaman söylediğimiz gibi az kalori almanın yanında aynı zamanda göbek eritmek için çok hareket ederek fazladan kilo vermek tamamen sizin elinizde. Bu nedenle ananas diyeti yanında yapacağınız ufak yürüyüşler, egzersizler bu süreçte daha hızlı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Kilo Vermek İçin Diyet Listenizi Kendiniz Seçin başlıklı makalemizde Kilo Vermek İçin Diyet faydası, Kilo Vermek İçin Diyet listesi ve Kilo Vermek İçin Diyet zararı hakkında bilgiler verilmektedir.

436 Okunma 06 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!