activex

Kalorilik diyetler genellikle kalori hesabı yapılarak uygulanan beslenme programlarıdır. Kilo vermek isteyen bireyler, metabozlizma ve vücudun direnç özelligini göz önünde bulundurarak, kalorilik diyetler ile zayıflamaya bir adım daha yaklaşabilirler.
Bu yazımızda 800 kalorilik diyet listesi ile kısa zamanda saglıklı zayıflamak için faydalı ipuçları verecegiz. 800 kalorilik diyet listesi nizami bir şekilde uygulandıgında 1 aylık süre içerisinde yaklaşık 6-8 kilo arası zayıflamak mümkün olacaktır. Aşagıda tarifini vermiş oldugumuz diyet listesinde bulunan malzemelerin toplamı 800 kalori olarak hazırlanarak sizlere sunulmuştur.
800 Kalori Diyeti Uygulama Aşaması
Kahvaltı:
1 su bardagı süt ( 200 gr )

1 dilim yagsız peynir ( tercihen beyaz peynir )

1 adet haşlanmış yumurta

2-3 dilim çavdar ekmegi

Bolca meyve tüketimi
Ögle:
1 çorba kasesi beyaz lahana çorbası

Yogurt

Yeşil salata

2-3 dilim kepek ekmek
Ara ögünlerde kalori miktarı düşük diyet bisküvi yada kurabiye tüketilebilir
Akşam:
100 gr haşlanmış tavuk gögsü

1 kase yogurt

yeşil salata

Bol meyve
Tarifini vermiş oldugumuz 800 kalorili diyet listesi, tüm diyet programlarında oldugu gibi tek başına asla etkili sonuçlar vermemektedir. Uygulanan diyet ile birlikte düzenli spor ve egzersizlerin gün içerisinde yapılması, yakılan yagların kasa çevrilerek sarkmasının önüne geçmektedir. Düzenli yürüyüş yada evde uygulanacak hafif egzersizlerde diyet süreci boyunca son derece önemlidir.

Bir önceki yazımız olan Sogan Diyeti İle Hızlı Zayıflayarak Kilo Verin başlıklı makalemizde Öğrle Soğan suyu, Soğan Suyu ve Soğan Suyu diyetler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 558 Okunma 30 Nis 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!