activex

Sesli sohbet, Seslidünya, Sesli chat, Seslidünya sohbet sistemlerinde devamlı olarak karşınıza çıkan, bir çok kişinin kafasında soru işaretleri bırakan ActiveX denetimi hakkında bilgiler vermeye çalışacağım. ActiveX denetimi, İnternet Explorer kullanıcılarının karşı taraftan bilgisayarlarına yükledikleri küçük bir yazılım paketidir. Sesli görüntülü sohbet, Görüntülü Sesli Chat sitelerinin tamamı ActiveX denetimine ihtiyaç duyar ve bilgisayarınıza yüklemenizi ister. Yüklemeden odalara bağlanabilmeniz nerdeyse imkansizdır. ActiveX denetimleri yayımcısının adıyla resmi olarak imzalanır, buda bilgisayarınızda kullanıp, kullanmayacağınıza olanak sağlar. İmzalanmamış ActiveX denetimleri İnternet Exlorer tarafından engenlenir, bilgisayarınıza yüklemeniz engellenir.

Kullanıcılarına Kameralı Sesli sohbet ActiveX denetimi odalara ilk girdiğinizde üst tarafta; Yükleyip, yüklemeyeceğiniz hakkında uyarı olarak karşınıza çıkar. Ancak bazı tarayıcılar ActiveX denetimini desteklemediği için odalara bağlanmada sorun çıkabilir. Özellikle Firebox, safari gibi tarayıcılarda sorun çıkmaktadır. Yapılan testler sonucunda en sağlıklı Activex denetimi İnternet Explorer 7′de yüklenmiştir. Herhangi bir sorundan dolayı denetim yüklenmiyorsa, yüklemeyi opsiyonel olarak yani manuel olarak yapmanız gerekmektedir.

Sesli sohbet Activex Denetimi Buradan bilgisayarınıza kurabilirsiniz.

Sesli Chat Javasi Yukle

Sesli sohbet kullanıcıları hiç bir zaman sıkılmadan edinmeden sorunsuz bir şekilde activex yükleyerek giriş yapar ve sohbete başlar. Odalarımız Seslidunya sohbet ile her zaman ki gibi kullanıcılarına hizmet vermeye hazır olduğunu

Bir önceki yazımız olan Malatya sesli chat başlıklı makalemizde Malatya arkadaşlık, Malatya bayan sohbet ve Malatya sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!