activex

Adından da anlaşılacağı üzere Amerika kökenli bir diyet olan Amerikan Diyeti her ne kadar Amerika’da popüler olsa da artık ülkemizde de uygulanan bir diyet türü olmayı başarmıştır. Bu diyet haftanın mutlaka 3 günü uygulanması gerektiği de unutulmaması gerekir. Hatta eğer ki diyeti düzenli bir şekilde yaparsanız 1 hafta da 4,5 kilo gibi yüzünüzü fazlası ile güldürmeyi başaracak olan kiloyu da verebilme şansına sahip olacaksınız. Aynı zamanda Amerikan Diyeti uygulayacak olan kişilerin günlük maksimum alabilecekleri kalori miktarının 1500 kalori olduğunun da altını çizelim.

Amerikan Diyeti Nasıl Yapılır?

Daha önce yine Amerika kökenli puan sistemine dayalı başka bir diyet türü olan weight watchers diyeti hakkında bir makale kaleme almıştık. Weight watchers diyeti de Amerikan diyeti olarak bilinmekte ancak bu ikisi tamamen farklı diyetler. Bu karışıklığı giderdikten sonra Amerikan diyeti hakkında bilgi vermeye devam edelim. Ülkemizde belki de ilk defa bu diyeti yapacak olan kişiler doğal olarak diyet konusunda tam olarak fikir alma arzusu içerisinde yer alıyor. Amerika’da son dönemde sıklıkla uygulanmaya başlayan bu diyetin diğer diyet programlarından en önemli farkı ise haftada 3 öğün ve 3 gün uygulanacak olmasıdır. Bu sayede her gün yapmayacağınız için ister istemez hoşunuza gitmeyen bir zorlukla da karşı karşıya kalmamış olacaksınız. Üstelik diyette herhangi bir ilaç ya da karışım kullanılmadığını doğal kaynaklı besin gruplarına yer verilmiş olduğunu da belirtmek isteriz. Amerikan Diyeti listesini isteyen herkes haftanın 3 günü gönül rahatlığı ile uygulayabilir. Haftanın 3 günü diyetinizi yaparken haftanın diğer günlerinde de aşırıya kaçmamak kaydıyla normal beslenmeye devam edebileceksiniz.

Hızlı bir şekilde kilo vermek artık gerek bayanlar gerekse de erkekler açısından bakıldığında önemli bir konu haline gelmeye başlamıştır. Özellikle diyet uygulamayı düşünen kişiler doğal olarak nasıl zayıflanabilir düşüncesi içerisinde olabiliyorlar. Amerikan Diyeti uyguladınız takdirde incelmenin keyfini de her geçen gün daha çok yaşayacaksınız. Amerikan Diyeti programını uygulayacak olan kişilerin de uyması gereken listeyi şu şekilde belirtebiliriz.

3 Günlük Amerikan Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: 1 bardak kahve ya da çay tüketimi, 1 dilim kızarmış ekmek

Öğle: 1 kâse taze fasulye, Yarım kâse olacak şekilde ton balığı, Bir kâse sade dondurma yenilebilir.

Ara Öğün: Bir kâse havuç ya da elma rendesi yenilebilir

Akşam: 100 gram et, 1 dilim kepek ya da tam buğday ekmeği, Bir bardak greyfurt suyu ya da yarım greyfurt, Akşam ise çay ve ya kahve içilebilir.

2. Gün

Sabah: Bir kâse eritme peynir, Kahvaltıya ek ilave yiyebileceğiniz 2 parça dana eti

Öğle: 8 tane tuzlu kraker, 1 kâse brokoli veya lahana haşlama (kavurmada olabilir ama yağsız)

Ara Öğün: Yarım kâse havuç ve yarım muz

Akşam: Akşam içebileceğiniz çay, kahve, 1 yumurta, Ton balığı

3. Gün

Sabah: 1 haşlanmış yumurta, Tuzlu kraker (5 adet),

Öğle: Bir dilim kadar kızarmış ekmek, 30 gr. cheddar peyniri,

Ara Öğün: 1 adet yiyebileceğiniz elma

Akşam: 1 kâse ton balığı, Akşam içebileceğiniz, çay ya da kahve.

Bir önceki yazımız olan Hurma Diyeti Nasıl Yapılır, Kaç Kilo Verilir? başlıklı makalemizde Hurma diyet dayfaları, Hurma diyet örnekleri ve Hurma diyet zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!