activex

Cilt güzelliği, bayanların en çok dikkat ettikleri noktaların başında geliyor. Güzel ve çekici görünmek sadece doğru kıyafet ve aksesuar seçimi ile olmamak ile birlikte bu kıyafet ve aksesuarları en iyi şekilde taşıyacak cilde sahip olmanız gerekmektedir. Güzellik salonlarına gidemeyen ve cilt güzelliğini evde kendileri yapmak zorunda kalan bayanlar için oldukça etkili olacak bal maskelerini sizlere sunuyoruz.

Bal Maskesi

Cildiniz için bal maskesi hazırlamak; Evde, doğal yollar ile gerçekleştirebileceğimiz bal maskeleri cildinizde meydana gelmiş tüm problemlere çözüm olacaktır. Bal, doğal bir besin olmasından dolayı cildinizi tamir eder. Bal maskeleri, cildinizde oluşmuş tahrişlere, kırışıklıklara, lekelere ve bozulmalara çözüm olarak uygulanan en iyi gelen maskelerden biridir.

Sizler için derlediğimiz bal maskesi tarifleri;

BAL MASKELERİ
1.Cildinize Parlaklık Verecek Olan Bal Maskesi
•2 tatlı kaşığı kadar bal
•1 tatlı kaşığı kadar limon

Bal ile limon suyunu her yeri aynı kıvama gelene kadar karıştırıyoruz. Karışımını yaptığımız maskeyi yüzümüze yavaş bir şekilde uyguluyoruz. 15 dakika kadar beklettiğimiz maskeyi süre bitiminde duruluyoruz. Uyguladığımız bal maskesi cildinizin parlaklık kazanmasına ve canlı bir görünüme kavuşmasını sağlayacaktır. Hafta 2 defa uygulayabilirsiniz bu maskeyi.
2.Cildi Nemlendiren Bal Maskesi
•1 fincan süt
•1 tatlı kaşığı kadar yoğurt
•1 çay kaşığı kadar bal

Süt ile yoğurdu güzelce karıştırıyoruz. Çıkan karışıma 1 çay kaşığı kadar bal ekliyoruz. Bal maskesini yüzümüzün tamamına uygulayabiliriz. Uygulamış olduğumuz bal ile cildin nemli ve yumuşak bir duruma geldiğini göreceksiniz. Cildimize yaptığımız bu işlemi 10 dakika beklettikten sonra yıkayabiliriz.
3.Sıkılaştırıcı Bal Maskesi
•1 yemek kaşığı kadar bal
•1 yemek kaşığı kadar tarçın

Tarçın ile balı bir kâse içine alıyoruz, her yeri aynı kıvamda olacak şekilde iyice karıştırıyoruz. Cildimize uyguladıktan sonra 1 saat boyunca bekletip ılık su ile yıkıyoruz. Bu maskeyi uyguladığımız sürece cildimizdeki sivilcelerin kurumaya başladığını ve gözeneklerin sıkılaşmaya başladığını görürsünüz. Bal ile tarçın cildi çok iyi bir şekilde temizler ve güzel bir görünüme kavuşturur.

Bir önceki yazımız olan Emziren Annelerin Sağlığı için Diyet Önerileri başlıklı makalemizde emziren anne diyeti ender saraç, emziren anne diyeti tarifi ve emziren anneler için diyet canan karatay hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!