activex

Cildiniz veya saçınız için kullandığınız güzellik ve bakım ürünlerinin size zarar verebileceğini hiç düşündünüz mü? Örneğin kuru şampuan çok pratik olabilir. Ama uzun süre kullanılması halinde saçınızda dökülmeye sebep olabilir. Bu yazımızda bazı ürünleri ne sıklıkla kullanmanız gerektiğini açıklayacağız.
1.Bronzlaşma Losyonlar

Bronzlaştırıcı maddelerin içinde zararlı kimyasallar olabilir. Bunun için losyon kullandığınız günün ertesinde cildinizi mutlaka dinlendirin. Her gün üst üste kesinlikle bronzlaştırıcı losyon kullanmayın
2.Kapatıcılar

B”ir çok kapatıcı silikon içerir ve cildinizin üzerinde kalır. Bu durum cildinizin pürüzsüz görünmesini sağlarken, gözenekleri kapatarak yağlanmasına ve siyah noktaların oluşmasına neden olur. bunun için kapatıcıları her zaman kullanmayın. kullandığınız zaman da temizleyicilerinizin silikon eritecek özellikte olmasına ve gözenekleri sıkılaştıracak özelliği oldğuna dikkat edin.
3.Retinoller

Retinoller farklı formüller içerir. Bazı retinoller cilt üzerinde yanma ve pullanmaya neden olabilir. İlk retinol kullanmaya başlayan kişilerde bu şikayetler sık olarak görülmektedir. Yeni retinol kullanıcıları önce 0,5 retinol kullanarak başlamalıdır. İki haftada bir kez kullanın. Cildinizde bir şikayet olmazsa hafta iki keze kadar yükseltebilirsiniz.
4.Şampuan arındırıcılar

Şampuan arındırıcıları, saçlarınızın daha doğal ve parlak olmasını sağlayabilir. Ancak bu arındırıcıların içinde bulunan kimyasallar saç derisinde kurumaya neden olur. Saç derisindeki yağ ve nem saçlarınızı korur. Aksi halde saçınız kurur ve kırılmaya başlar. Bunun için şampuan arındırıcılarını ayda en fazla bir veya iki kez kullanın.
5.Temizleyici Fırçalar

Ö”zellikle yüz fırçaları kadınlar tarafından çok sık kullanılıyor. Fırçanız ne kadar yumuşak olursa olsun, yüzünüz için sert olabilir. Akne, kuru cilt ve hatta iltihaplı tıbbi durumlara, sedef hastalığı, rosacea veya egzama gibi belirtilere neden olabilir. Fırçaları genellikle gece kullanmanızı öneriyoruz. Fırçaları kesinlikle her gün kullanmayın, haftada 3 kez kullanmak yeterlidir.
6.Büyütücü aynalar

Büyütücü aynalar sizin kötü alışkanlık edinmenize neden olabilir. Sadece kaş alırken kullanın. Cildinizi büyütücü aynalarla incelerseniz, bir süre sonra obsesif olabilirsiniz.
7.Vazelin

Vazelini tahriş olmuş veya çatlayan yerlere kullanabilirsiniz. Ancak vazelini deri kesinlikle içine çekmez. Vazelin, nem ve havanın cilde girmesine engel olur. Ve günün sonunda kurutucu bir ürün olabilir. Bunun için kesinlikle nemlendirici gibi kullanmayın çünkü nemlendirmez.
8.Bronzlaştırıcı Mendil

Teninizin rengini hızlı bir şekilde brozlaştırmak için mükemmeldir. Ancak bu bronzlaştırıcı vücud tarafından emilir. Bunun için önce kullanacağınız bölgelere vücud losyonu sürün. Ardından mendili uygulayın. Haftada bir kez kullanabilirsiniz. Daha fazla kullanırsanız cildinizde soyulma yapar.
9.Onarıcı Saç maskeleri

Saçlarınız kuru ve yıpranmış ise saç onarıcı maskeler çok iyi sonuç vaerir. Ancak haftada bir kezden fazla yapmayın. Saçınızda bozulmalar meydana gelebilir.
10.İlaçlı Dudak merhemleri

Kuru ve çatlak dudaklar için satılan dudak kremleri çok iyi sonuçlar vermektedir. Ancak dudaklarınız düzelmeye başladıktan sonra kremi kullanmayın. Çünkü dudaklarınızda alışkanlık yapabilir, kullanmadığınız zaman kuruma ve çatlaklar meydana gelebilir.
11.Kalıcı mat ruj

Kalıcı rujlarında bir dayanıklılık süresi vardır. Sonsuza kadar dudaklarınızda kalmaz. Ancak bu rujları çıkarmak zordur ve yıpranmaya neden olabilir. Bu rujları çıkarmak için en iyi yol hindistan cevizi yağı kullanmaktır.
12.Saç rengi açıcılar

Kafamızın saçlı olan bölümündeki deri ile yüzümüzdeki derinin bir farkı yoktur. Nasıl yüzümüze ağartıcı sürmüyorsak, saç derisine de sürülmemesi gerekir. Bu çok ağır bir kimyasaldır. Saçlarınızın yanmasına ve dökülmesine neden olur. Eğer ağartıcı kullanıldıysa mutlaka saç serumu uygulanmalıdır.
13.Saç kremi

Saç kremini kullanmanız gerekiyor, sadece saç uclarına sürün ve iyi bir şekilde durulayın. Saç kremi saçlarınızı yağlı ve mat yapar. Düzgün durulanması saçlarda birikim yapar.
14.Takma kirpikler

Uzun kirpikler gözlerinizi çok güzel gösterebilir. Ancak takma kirpikler için yapıştırıcı kullanılır. Bu sırada kendi kirpiklerinizde kırılma ve kopmalar meydana gelir. Bunun için sadece özel günlerde takma kirpik kullanın.

15.Kuru Şampuan

Kuru şampuanı aşırı olarak kullanırsanız, saçlarınızda birikim yapar. Saç derisinde ve saç tellerinde oksijen azalır ve saçı boğmaya başlar. Saçın uzuması durur. Haftada en fazla bir kez kullanın. Kullanım sonrasında saçınızı şampuanlarken, birikimlerin iyice temizlendiğine emin olun.
16.Peeling

Peeling genellikle ölü hücrelerin temizlenmesine yardımcı olur. Ancak cildinizde sivilce veya yara varsa açılmasına ve bakterilerin gelişmesine neden olur. Ölü hücreleri atmak için soyma işlemi yapan ürünleri kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Bir önceki yazımız olan En İyi 5 Ekmek Makinesi İncelemesi başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

485 Okunma 10 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!