activex

Kategorimizde oluşan Çok Güzel Kurban Bayramı Kutlama Mesajları, Kurban Bayramı Kutlama Mesajları, Güzel Kurban Bayramı Kutlama Mesajları Yeni, Çok Güzel Kurban Bayramı Kutlama Mesajları Kısa, Mübarek Kurban Bayramı Kutlama Mesajları, Kurban Bayramı Kutlama Mesajları Facebook, Kurban Bayramı Kutlama Mesajları Twitter, Kurban Bayramı Kutlama Mesajları Güzel, Kapak Kurban Bayramı Kutlama Mesajları

“Büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde karşıladığımız bayramlar, yardımlaşma duygularının en ön plana çıktığı günlerdir.
Kısır çekişmelerle içi boş tartışmalarla vakit harcamak yerine müreffeh, temiz, yaşanabilir bir ……………… sonrasında büyük Türkiye’yi kurmak ve yeni bir dünya için çalışmaktır. Bu temenni ile ……………. hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Alemi’nin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, bayramın huzur, barış, adalet ve saadet dolu bir dünyaya vesile olmasını temenni ediyorum”
‘Elbette Kurban Bayramı millet olarak çok ihtiyacımız olan huzur ve esenlik ortamının bir nebze de olsa sağlanmasına destek olacaktır. Ancak dirlik ve düzenliğin kalıcı olması, güvenlik ve mutluluğun daim kılınması için her şeyin yeni baştan ele alınması gerekmektedir.

Yüce Allah’a kulluk bilincinin bir gereği olarak yaptığımız kurban ibadetinin manen arınmak ve aklanmak, kırgınlıkların, küskünlüklerin ve anlamsız çekişmelerin son bulması için de iyi bir fırsat olacağı şüphesizdir.

Kurban Bayramının derin hikmeti çerçevesinde vatanımızın her yöresindeki aziz vatandaşlarımızın her konuda ve sorun karşısında birleşmelerini, bütünleşmelerini, kardeşçe yaşamalarını ve toplumsal yapımızda ayrık otu gibi kök salmaya başlayan ayrılıkçı eğilimlere karşı durmalarını içtenlikle temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve Türk-İslam aleminin mübarek Kurban Bayramını kutluyor, hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum.’
Değerli Hemşerilerim;
Toplumsal birlikteliği sağlayan değerlerin anımsandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, Kurban Bayramını hep birlikte karşılamanın mutluluğu içerisindeyiz.
Toplumumuzda çok özel ve anlamlı bir yere sahip olan, milletimizin manevi değerlerinin ve tarihin engin derinliklerinden gelen sosyal yardımlaşma ve dayanışma geleneğinin en güzel yaşandığı günler bayram günleridir. Bayramlar,  Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı,  eşin, dostun, akrabanın, hastaların, büyüklerin ziyaret edildiği; yetimlerin ve buruk gönüllerin tamir edildiği; fakir-fukaranın aranıp gözetildiği; muhtaçlara yardım elinin uzatıldığı; çocukların sevindirildiği; dargınlıkların, kırgınlıkların giderildiği; sevgi, saygı,  hoşgörü ve kardeşlik duygularının yoğunlaştığı; müstesna günleri ifade eder.  Bayramlarda, dargınlıkları ve kırgınlıkları unutmalı, birlik ve dayanışmamızı arttırmalı, geleceğe inancımızı her koşulda korumalıyız. Bundan dolayı bayram, anlam ve önemine uygun olarak kutlanmalıdır.
Bu duygu ve düşüncelerle büyük, gelişmiş ve kaynaşmış bir ………………. arzusu içerisinde bütün ……………….’li hemşerilerimizin Kurban Bayramlarını en içten dileklerimle kutlar, tüm insanlık için barışa, sevgiye, kardeşliğe vesile olmasını temenni eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.
Bir kurban bayramını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı, yakınlaşma, paylaşma, dayanışma anlamına gelmektedir. Kurban Bayramları dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdir.
Bizlerde bu münasebetle tüm mülüman aleminin ve …………….. hemşehrilerimin Kurban bayramlarını tebrik ederim
“Bir kurban bayramını daha birlikte yaşamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Kurban Bayramı, yakınlaşma, paylaşma, dayanışma anlamına gelmektedir. Kurban Bayramları dayanışmanın doruğa çıktığı günlerdir.Bende Yüce Allah’tan, bu mübarek Kurban Bayramı’nın başta Türk-İslam alemi ve insanlık olmak üzere tüm Kartepe’ye hayırlara vesile olmasını, barış huzur ve mutluluk getirmesini diliyorum”
“Birlik, beraberlik, dayanışma ve yardımlaşmayla kalplerin birbirine yaklaştığı, milli ve manevi duyguların tazelendiği, toplumsal yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruğa ulaştığı, Hz. İbrahim’in adanmışlığı ve Hz. İsmail’in teslimiyetinin simgesi olan bir Kurban Bayramı’na ulaşmış bulunuyoruz.

Dini bayramlar, kırgınlıkların ve dargınlıkların bittiği, dostlukların pekiştiği, sevgi ve saygının ön plana çıktığı, hoşgörü ve merhametin arttığı, sıla-i rahimin hatırlandığı istisnai günlerdir. Bu günlerde ailemizle, akraba ve dostlarımızla bayram sevincini yaşarken; yardıma muhtaç ve kimsesizlerle, yaşlı ve hastalarımızla, engelli vatandaşlarımızla, şehit ailelerimiz ve gazilerimizle de birlikte olarak onların yanında olduğumuzu hissettirmemiz gerekmektedir.

Vatandaşlarımızın huzurlu ve güvenli bir bayram geçirmelerini sağlamak amacıyla bayram süresince güvenlik güçlerimiz ve sağlık personelimiz gerekli tedbirlerini alarak görevleri başında olacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle öncelikle tüm ………………… hemşerilerimin, mesai arkadaşlarımın, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli tüm personel ile ailelerinin ve tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramını en kalbi duygularımla kutluyorum. Bayramın ülkemize, milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlık için barışa, huzura ve refaha vesile olmasını diliyorum.”
“Bayramlar fırsattır. Kutuplaşmak yerine kucaklaşalım. Gönüllerimizi barışa, huzura, kardeşlik ve esenliğe açalım.”
Bayramlar, dargınlıkların unutulduğu, insanların barıştığı, kardeşçe kucaklaştığı günlerdir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulandığı bir toplumda milletolma şuurunun şekillendiği,kuvvetlendiği günlerdir. Sevgi dolu ve huzurlu nice bayramlar geçirmek temennisiyle Kurban Bayramınızı kutlar esenlikler dilerim.
‘Bayramların, hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Dolayısıyla bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir.
Bayram günlerinin sevinç ve coşkusunu tüm yaşantınız boyunca yüreğinizde hissetmeniz ve bu huzur ve mutluluğunu daima yaşamanız dileklerimle Kurban Bayramınızı kutlar sevgi ve saygılar sunarım.”
”Kardeşlik, dostluk ve yardımlaşma duygularımızın artacağı bir Kurban Bayramı daha idrak etmenin mutluluğunu hepberaber yaşıyoruz. Yediden yetmişe bütün Kartepeli hemşerilerimin ve İslam aleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”
Bayramların dini duyguları coşturan, akrabalık ve kardeşlik bağlarını güçlendiren, sosyal hayatı canlandıran, ihtiyaç sahipleriyle paylaşarak birlikteliğin yaşanmasına vesile olan müstesna zamanlardır.Bende tüm ………………. vatandaşlarımızın ve İslam aleminin mübarek Kurban Bayramlarını tebrik ederim.
“Kulluğumuzun gereği olarak ifa ettiğimiz diğer ibadetlerde olduğu gibi, kurban ibadetinde de bizler için sayısız hikmet ve derin anlamlar vardır. İslamiyet, gerekli şartları taşıyan müminlerin bu ibadeti yerine getirmelerini istemekle yaratıcıya yakınlaşmak öngörülürken, sosyal yardımlaşma, fedakarlık gözetilmiş, fakirlerin, muhtaçların desteklenmesi tavsiye edilmiştir. Her ibadette olduğu gibi kurban ibadetinde de insanın Allah’a karşı sorumluluk bilinci ve yalnızca Allah’ın rızasını gözetmenin ne kadar büyük bir önem arz ettiği Kur’an-ı Kerim’de özellikle belirtilmiştir. Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba ve komşuların, ayrıca ahirete göçen yakınlarımızın kabirlerinin ziyaret edildiği, yetimlerin sevindirildiği, misafirlerin ağırlandığı mutluluk, sevinç ve ibadet günleridir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek kurban bayramının başta ………………….’a, ülkemize ve tüm İslam Alemine huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarı
“İnancımız, erdemlerin en üstünü olarak; gelmeyene gitmeyi, vermeyene bağışlamayı ve kötülük edene iyilikle mukabele etmeyi öğütlemişken, bayramlarda kucaklaşmanın, küslerin barışmasının manevi bir yükümlülük olduğu daha iyi anlaşılacaktır.”
Dini bayramlarımız barış, sevgi ve kardeşlik duygularımızın yoğunlaştığı, hoşgörü ve dayanışma ikliminin daha egemen olduğu çok özel günlerimizdir.
tüm vatandaşlarımızın mübarek kurban bayramını en iyi dileklerimle kutlar sağlık, mutluluk ve esenlikler dilerim.
Mü’minin dünyada iki, ahirette bir bayramı vardır.
Dünyadakiler: Kur’an Bayramı ve Kurban Bayramı. Kurban Bayramı’nız mübarek olsun. Rabbim bizlere ve sizlere “Ben seninleydim sen kiminleydin?” diye sorduğunda, ta yürekten gelen bir ses ve ışıl ışıl bir yüzle: “Seninleydim, Senden, Senin yolundan, Senin Kitabın olan Kur’an’dan hiç ayrılmadım ya Rabbi!” cevabını verenlerden kılsın.
Bilir ve inanırım ki, bu cevabı verenlerin ahireti ebedi bayram olacaktır.
Selamlarımla, dualarımla, muhabbetlerimle
“İslamiyet’le Cumhuriyet’in, İslamiyet’le demokrasinin, İslamiyet’le laikliğin, İslamiyet’le özgür kadın anlayışının en iyi şekilde bağdaştırıldığı Türkiye’mizde bayramlarımızı bayram gibi kutlayacağız. Bu inanç, duygu ve düşüncelerle Kurban Bayramı’nı içtenlikle kutluyorum.”
Milletçe birlik ve beraberlik içerisinde kutladığımız Kurban Bayramı’nın ülkemize, milletimize ve tüm insanlığa huzur getirmesini temenni ediyorum.

Hiç kuşkusuz dayanışma ve yardımlaşma ve böylesi özel günlerde doruğa çıkan kardeşlik duygumuz, millet olarak en büyük gücümüzdür.

Ülkemiz, büyük hedefler ve aydınlık bir geleceğin peşindedir. Amacımız Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün hepimize hedef gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine çıkmaktır.

Yüce dinimizin de bir gereği olarak sevgi, saygı, hoşgörü ve kardeşlik duyguları içerisinde, daha mutlu, daha huzurlu, daha güzel yarınlara hep birlikte ulaşacağımıza inancım tamdır.

Bu vesileyle tüm ülkemizin ve Küçükkuyulu Hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.
“İnsanların tüm güzellikleri paylaştığı bayramlardan biri olan Kurban Bayramı’na sağlık ve mutlulukla erişmenin sevinci ile tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı yürekten kutluyor, kesilen kurbanların ve yapılan duaların kabulünü yüce Allah’tan diliyor, herkese aileleri ile birlikte daha nice bayramlarda birlikte olmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum”

Bayramlar toplum olarak birlik, beraberlik ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı sevgi, saygı ve hoşgörünün zirveye çıktığı belki de en anlamlı günlerimizdir.Dargınları barıştıran, çocukların yüzlerini güldüren, yaşlıları sevindirip mutlu eden bayram günlerinde yaşanan mutluluk ve huzurun tüm yaşantımıza yayıldığı bir dünya özlemiyle, siz değerli hemşerilerimin Kurban Bayramı’nı kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.

“Bayramlar küskünlüklerin, kırgınlıkların son bulduğu günlerdir. Bayram günlerinde akrabalık bağlarımız kuvvetlenmekte, komşuluk ilişkilerimiz yenilenmekte ve toplumsal hayatımız canlılık kazanmaktadır. “İnsanlar arasında ayrımın yapılmadığı, kimsenin kimseden sıcak bir merhabayı ve bayram kutlamasını esirgemediği bir Kurban bayramı coşkusu yaşamamızı diliyorum’’

”Bayramlar, sevinçlerin paylaşıldığı, kalplerin yumuşadığı, akraba ve komşuların, ayrıca ahirete göçen yakınlarımızın kabirlerinin ziyaret edildiği, misafirlerin ağırlandığı mutluluk, sevinç ve ibadet günleridir. Bu duygu ve düşüncelerle mübarek Kurban Bayramının başta ilimize, ülkemize ve tüm İslam Alemine huzur, barış ve hayırlar getirmesini temenni eder, selam ve saygılarımı sunarım’’

“Atalarımızdan miras aldığımız milli duygularımızı sürekli yaşatarak gelecek kuşaklara aktarmamızı sağlayan, manevi duygularımızı artıran ve bizi biz yapan dini bayramlarımızdan biri olan Kurban Bayramı’na birkez daha kavuşmuş olmanın sevincini yaşıyoruz.Bayramlar dargınlıkların terk edildiği, kimsesiz ve yoksulların gözetildiği, dostların, büyüklerin hatırlanıp ziyaret edildiği ve İslam coğrafyasında ihtiyaç duyanlara el uzatıldığı günler olmalı… Bizleri millet yapan en büyük özelliğimiz birlik ve beraberliğimizdir. Bayram vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin daim olmasını diliyor; yüce milletimizin ve tüm İslam Âleminin Kurban Bayramı’nı tebrik ediyorum. “
“Milletimizin en temel değerlerinden olan sevgi, saygı ve kardeşlik duygularıyla yardımlaşma ve dayanışmanın en üst seviyede yaşandığı dini bayramlarımızdan olan bir Kurban Bayramı’na daha ulaşmanın huzur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

İçerisinde pek çok güzellikleri ve hikmetleri barındıran Kurban Bayramı; birlik ve beraberlik içerisinde yardımlaşmanın, yoksula, kimsesize ve çaresize yakınlaşmanın en güzel örneğidir. Böyle güzel günlerde, yanı başımızdan başlayarak, bu bayram coşkusunu elimizin uzandığı her yere taşımalı, sevinçlerimizi olduğu kadar, keder ve acılarımızı da paylaşmalıyız.

Büyük bir heyecan ve mutluluk içerisinde karşıladığımız Kurban Bayramının, ülkemize sağlık, huzur ve mutluluk getirmesi temennisi ile tüm hemşerilerimin bayramlarını kutluyor, selam ve saygılarımı sunuyorum.”
İnsan münasebetlerine çeşitli renklilik ve değer katan bayramlarımız, içinde bulunduğumuz sosyal, kültürel ve tarihi yapıya katkı sağlamak açısından büyük bir önem taşır.  Toplumumuz için bir ibadet olmanın yanı sıra aynı zamanda bir moral kaynağı vazifesi de görür.

Kurban ibadeti Allah’ın rızasını kazanma yolunda; kahramanlığın, fedakârlığın, gönüllülüğün, itaatin, teslimiyetin, özgürlüğün ve özgürleşebilmenin adıdır. Kutsalı olmayanın özgürlüğü de olmaz. İşte “kurban” bunun adıdır. Bütün bağ, bağlantı ve aidiyetlerden sıyrılıp tek yaratıcıya dönmenin sembolüdür Kurban…

İdrak edeceğimiz kurban bayramının anlamını, güzelliğini ve değerini, sayılı bayram günleriyle sınırlı tutmayarak hayatımızın her evresinde ve tüm münasebetlerimizde hatırımızdan çıkarmamalıyız… Hoşgörü, barış ve kardeşlik ortamının toplumun tüm kesimlerinde oluşmasının sorunlarımızın çözümünde etkili olacağını unutmamalıyız.

Kurban Bayramı’nı yaşarken, bu ayrıcalıklı günlerimizi her zamankinden daha duyarlı ve uyanık bilinçle idrak etmeli, güzel ve derin anlamını yeniden keşfetmeliyiz.

Allah bela ve felaketleri ülkemizden uzak tutsun. Bayramlarda şehitlerimizi ve ailelerini, depremzedelerimizi unutmamalıyız. Onlara bu günlerde daha fazla yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz.

Gerçek anlamda kurban ruhunu yakalayarak; dini, sosyal, manevi ve duygusal açılardan kurbanı idrak etmek ve kurbandan beklenen istifadelerin gerçekleşmesi dileğiyle, kurbanlarınız makbul olsun.

Bu duygu ve temenniler içinde nice bayramları sıhhat ve afiyet ile birlik ve beraberlik coşkusuyla idrak etmeyi Yüce Rabbimizden temenni ediyorum. Büyük Türk milletinin ve tüm din kardeşlerimizin Kurban Bayramını tebrik ederek içten sevgi ve saygılarımı iletiyorum.
Birlik ve beraberliğimizin pekişmesine, toplumsal barışın daha da güçlenmesine, küskünlerin barışmasına, sosyal dayanışmanın, sevgi, saygı ve hoşgörü anlayışının zirveye ulaşmasına yaptığı katkıları dolayısıyla, fert ve toplum hayatımızda özel bir yere sahip, müstesna günlerimizden olan Kurban Bayramı’nı, milletçe, huzur ve güven ortamı içerisinde ulaşmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz.
Tüm ………. hemşerilerimin bayramını kutlarken, Kurban Bayramı’nın ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa, sağlık, esenlik ve mutluluklar getirmesini diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Güzel Kurban Bayramı Mesajları başlıklı makalemizde Kapak Kurban Bayramı Mesajları, Kurban Bayramı Mesajları Kısa ve Kurban Bayramı Mesajları Twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 670 Okunma 13 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!