activex

SON DAKİKA: Corona Virüsü Tedavisi bulunmuş mu Çin’de 40 bin kişiye bulaştı! Dünya genelinde son durum ve tedavi gelişmeleri.

Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı korkutan ‘corona virüsü’ ile ilgili her geçen gün bir iddia daha ortaya atılıyor. Dünya Sağlık Örgütü’nün acil durum ilan ettiği corona virüsü ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Son dakika gelen haberler ile ölü ve vaka sayısı tırmanmaya devam ederken tedavi yönteminde de önemli bir aşama kaydedildi. Tayland’da yeni tip koronavirüs (2019-nCoV) görülen kişilere, HIV ve gripte kullanılan ilaçların karışımıyla tedavi uygulanması sonucu bu hastalarda iyileşme görüldü. Peki, corona virüsü nedir, nasıl belirtiler gösterir? İşte, tüm detaylar…
Corona Virüsü için özel hazırlanmış haritaya bakıldığında 7 Şubat Salı günü elde edilen son verilere göre 31510 kişi şuan bu virüse yakalanmış durumda. Şuana kadar 638 kişi hayatını kaybederken, 1634 kişi de tedavi edildi. Ayrıca Corona Virüsü konusunda ilk kez açıklama yapan ve bir virüsün türediğini söyleyen Çinli doktor hayatını kaybetti. Bu durum Çin halkı için virüsle mücadele konusunda oldukça motivasyon düşürücü bir etki oluşturdu.

Günler 8 Şubat’ı gösterdiğinde ise dünya genelinde 34.917 kişide Corona Virüsü belirlenirken, 724 kişi hayatını kaybetti ve 2.152 kişi de coronavirüsünden kurtuldu.

10 Şubat günü paylaşılan güncel verilere bakıldığında Corona Virüsü’nün 40 bin kişiye bulaştığı artan vaka sayısının ardından 3.410 kişinin hastalıktan kurtulduğu ve 910 kişinin de dünya genelinde hayatını kaybettiği gelen son bilgiler arasında yer alıyor..
CORONA VİRÜSÜNÜN TEDAVİSİ BULUNDU MU?

Corona Virüsünün henüz bir tedavisi bulunmazken Çin’de ve dünya genelinde iyileştirilen hastalar için sadece rahatlatıcı tedaviler uygulanıyor. Yani her hangi bir aşı veya ilaç türevi ürün bu hastalığa şuan için iyi gelmiyor. Yüksek ateş ve nefes alma sorunu yaşayan vatandaşların ateşi düşürülüp nefes almaları kolaylaştırılarak hastalık tedavi edilmiş oluyor. Özetle bağışıklık sistemi güçlü olan ve genç kişiler bu virüsü yenebiliyor.

Bir önceki yazımız olan Youtube Para Kazanma Ayarları Nasıldır? başlıklı makalemizde internette para kazanmak, Para kazan ve Para kazanmak istiyorum hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar

Yorumlar(1 )
    • Ali
      Ali Şubat 12, 2020

      nedir nasıl bir tedavisi var yanıtları işte burada. Çoğunlukla üst solunum yolu hastalıkları belirtileri olan burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı ve ateş olabilir. Bu virüsler bazen zatürre gibi alt solunum yolu hastalıklarına yol açabilir. Bu durum, kalp-akciğer hastalığı, bağışıklık sistemleri yetersizliği veya yaşlı olan kişilerde daha sık görülür.


Sen de Yorumla!