activex

Zayıflayabilmek için çaba sarf edip tam da günleri devirmişken birden bire canınız çikolata, tatlı veya hamur işi bir şeyler istedi ve siz de diyeti boş verip yediyseniz, şimdi de bu yaptığınızın büyük pişmanlığını yaşıyorsanız ve “eyvah diyeti bozdum” diyorsanız doğru yerdesiniz. Birazdan okuyacaklarınız sizi rahatlatacak ve bu yaptığınızın bir geri dönüşünün olduğunu anlatacak bir yazıdır.

Diyeti bozup küçük bir atıştırmalık yiyebilir veya mecburen katıldığınız bir davette bol kalorili bir yemek yemek zorunda kalmış olabilirsiniz. Bu durum canınızı sıkmasın. Emin olun ki “diyeti bozdum” diyen tek kişi siz değilsiniz ve bunun elbette ki geri dönüşü mümkün. Bu yazıyı, aldığımız mesajlardaki “diyeti bozdum ne yapmalıyım” sorularına yanıt olması açısından yazıyoruz. Diyeti bozdum diyenler için aşağıda pek çok öneri bulunmakta. Diyeti nasıl kurtarabileceğinizi anlattığımız bu detaylar çok işinize yarayacak. Ama tüm bu önerilere güvenip sürekli de diyet bozmak yok!

Diyeti Bozdum Nasıl Telafi Ederim?

Çikolata Yiyerek Diyeti Bozduysanız

Çikolatanın miktarına bağlı olarak artan bu egzersiz programı ile diyeti nasıl bozduysanız öyle toparlayabilirsiniz. Örneğin 75 gram sütlü çikolata yediniz. Bu durumda yapmanız gereken bol su tüketmek. Ayrıca imkânınız varsa yarım saat bisiklet sürerek veya bir saat tempolu bir koşu yaparak çikolatanın kalorisini yakabilirsiniz. Su ve spor metabolizmanızı daha hızlı çalıştıracağı için bu küçük kaçamaktan daha hızlı kurtulabilirsiniz. Ayrıca akşam yemeğinizi mutlaka yarı yarıya azaltın. Bu sayede günü kurtarmış olacaksınız.Mükellef bir sofraya hayır diyemeyip diyetinizi bozup tıka basa yemek yediyseniz ertesi gün sizi çok sıkı bir diyet bekliyor bunu mutlaka biliyor olmalısınız. Bol yağlı, karbonhidratlı, unlu ve tuzlu yemekleri bir güzel yediniz ve pişmansınız. O zaman hazır olun sabah en az 1 saat bisiklet sürüp, hiç ekmek yemeden sadece diyet kahvaltı yapacaksınız. Ara öğündeki bir meyvenin bu defa tamamını değil yarısını yiyeceksiniz. Öğlen yemeğinde ise yine yarım diyet listesi ile beslenip mutlaka yarım saat tempolu yürüyüş ya da karın egzersizi yapacaksınız. Öğlen sonrasında akşama kadar yediğiniz ara öğünü unutun ve bunun yerine sık sık su için. Akşam yemeğinde sadece sebze ızgara yiyip akşam yemeğindeki et türü ızgara ile bu günlük vedalaşın. Salatanızı tuzsuz ve yağsız yarım kâse kadar tüketebilirsiniz. Uyuyana kadar yalnızca su içmek serbest. Diyeti bozmayacaktınız.

Hamur İşi İle Diyeti Bozduysanız

Genellikle diyeti bozdum şimdi ne olacak sorusu hanımların aylık gün toplantılarından sonra sıkça sordukları sorudur. Bu da akşam yemeğinde hiçbir şey yemeyeceğiniz anlamına geliyor maalesef. Mutlaka mekik çalışıp karın bölgesindeki kasları harekete geçirip sindirimi kolaylaştırmak işinize yarayacak. Bu anlamda akşam bol su ile sinameki çayı size çok fayda sağlayacak. Diyeti bozdum deyip diyeti tamamen bozmak yerine mutlaka nasıl kurtaracağınızı düşünün. Diyeti nasıl bozduysanız mutlaka fedakârlık yaparak eski diyet programınıza dönmelisiniz. Diyeti bozdum hangi egzersizleri yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki egzersizlerden yararlanabilirsiniz.

  • Akşam sporuna ek olarak iki seferde aralarında 2 dakika dinlenme zamanı vererek 25 mekik çekmek.
  • Diyeti bozdum deyip koşmamak olmaz. Bu yüzden en az yarım saat hızlı tempoda koşu yapmak.
  • Nefes egzersizleri ile birlikte ip atlamak çok faydalıdır. Bunu evinizin içinde de rahatlıkla yapabilirsiniz.
  • Twist hareketleri ile belinizi ve karın çevrenizi çok hızlı hareket ettirebilirsiniz. Gün içinde mutlaka denenmesi gereken bu hareket tam da diyeti bozdum diyenler için biçilmiş bir kaftan.Diyeti bozdum neler yapabilirim cevabı mutlaka öğün azaltmak ve daha fazla spor yapmaktır. Ertesi gün her zamanki gibi diyet programınıza devam edebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Protein Diyeti Yapanlar ve Yorumları başlıklı makalemizde Protein Diyeti faydaları ve Protein Diyeti zararları hakkında bilgiler verilmektedir.

456 Okunma 06 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!