activex

Emziren anneler bilindiği üzere normal insanlardan daha fazla gıdaya ihtiyaç duymaktadırlar. Bu yüzden çoğu zaman diyet yapmaları imkânsız bir hal alıyor. Diyet yaptıklarında da düzgün bir biçimde beslenemediklerinden ötürü sütlerinde azalmalar meydana gelebiliyor.

Bu nedenden ötürü artık günümüzde emziren annelerin kilo verip aynı zaman da sütlerinin azalmaması için diyet uygulamaları oluşturulmaktadır. Bu uygulamalardan biride emziren anne diyet listesi olarak geçen ve emziren annelerin yardımına koşan bir çözüm yoludur.

Bu diyet ile birlikte emziren anneler ihtiyaçları olan besini aldıkları gibi hem açık ve yorgunluk hissetmeyecekler hem de istedikleri formlarına geri dönmelerinde başarılı olacaklardır.

 

Kahvaltı: 2 dilim kızarmış ekmek, sınırsız yeşil çay, 1 parça kadar beyaz peynir, 4 adet siyah zeytin, sınırsız roka, az tere, az miktar da marul ile maydanoz, haşlanmış yumurta ve 1 bardak ballı süt

Öğle Yemeği: 1 tabak sebze çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, bol miktarda limonlu maydanoz, 2 parça kızartılmış ekmek, 1 kâse yoğurt

Akşam Yemeği: 1 tabak mercimek çorbası, 1 porsiyon sebze yemeği, 3 kaşık dondurma, 2 dilim kızartılmış ekmek

Ara Öğünler: 2 ekşi meyve, 3 salatalık, 10 adet badem, bir miktar fındık

Gördüğünüz gibi emziren anneler için oluşturulan bu emziren anne diyeti, oldukça besleyici ve zengin bir içeriğe sahiptir. Bu şekilde bir beslenme biçimi ile kilo verilemeyeceğini düşünenler olacaktır. Fakat bu emziren anneler zaten emzirme esnasında fazlası ile enerji kaybı yaşamaktadırlar. Bu diyette bulunan yiyecekler de ancak kaybı karşılayacak kadardır. Bu neden ile birlikte de bu program ile çok rahat bir biçimde kilo verebildiklerini göreceklerdir.

İdeal kilolarına ulaştıklarında psikolojik olacakta mutluluk hissi yaşayacaklardır. Böylelikle yorgun ve uykusuzluk çeken anneleri bir miktar da olsa güçlü ve dinç kılacaktır. Kilo vermek isteyen emziren annelerin bu sağlıklı diyete ilk fırsatta uygulamaya koymaları hayatlarında daha mutlu ve başarılı olmalarını sağlayacaktır.

Bir önceki yazımız olan Üzüm Diyeti ile Kilo Vermek başlıklı makalemizde isveç diyeti, kuru üzüm diyet ve siyah kuru üzüm zayıflatırmı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!