activex

Hazır yiyecek sektörünün gelişmesi, insanların sağlığını günden güne bozmaktadır. Hazır yiyeceklerin ve neredeyse her gün tükettiğimiz ekmeklerin üretim koşulları, bazı zamanlar haberlere konu olarak sağlıksızlığı ön plana çıkarılmaktadır. Hayat telaşesi içinde insanlar bu hazır yemeklere yönelerek sağlığını bozmaktayken, teknoloji bize bu durumdan çıkış kapısını aralıyor. Ekmek yapma makineleri hem sağlığımız açısından hem de vakit kazanmamız açısından bize yardımcı bir üründür. Ekmek yapmak, insanlara zor gelse de makine ile bu işi yapmak pratik bir çözüm oluyor.

Ekmek Makinesi Seçerken Nelere Dikkat etmeliyiz?

Ekmek makinesi alırken, öncelikle kaç kişiye ne kadar ekmek yeteceği hesabı yapılmalıdır. Ekmek makineleri genellikle 500 gramlık 750 gramlık ya da 1000 gramlık olarak satılmaktadır. Ev halkına yetecek ölçü belirlenmelidir. Daha sonra, iş yoğunluğuna göre makinenin zaman ayarlayıcısı olup olmadığını kontrol edilebilir. Bayanlar için beklide en önemli özellik, görselliktir. Mutfak boyutuna göre makine seçilebilir. Kullanılacak alan hesaplanarak enine veya boyuna genişlikte olan modeller göz önünde bulundurulabilir. Diğer bir kontrol edilmesi gereken özellik ise, ekmek yapma makinesinin hamur yoğurma özelliğinin olup olmadığı, farklı şekillerde de kullanılabilmesi (kek yapma) özelliği mutlaka kontrol edilmelidir. Bu özellik hayat standartlarında büyük kolaylık sağlamaktadır.

Tefal Home OW3001 Bread

Tefal home bread serisi, ekmek yapma makineleri arasında en beğenilen ürünlerden biridir. Tefal, bir Fransız markası olup, bu markanın üretimi, kalite standardı yüksek Çin üretiminden yapılmaktadır. 600 watt güçle çalışmaktadır. Kumanda paneli ön tarafında bulunmaktadır. Kaliteli bir plastik yapısı ve yan taraflarında paslanmaz çelik vardır. Görsel olarak kaliteli ve güzel bir üründür. Gümüş renklidir. Herhangi bir sorun çıkması halinde, servis imkânları oldukça kolay bulunabilen bir üründür.

Tefal Home OW3001 Bread Ürününün Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Bu ürünün, 750 gram ile 1000 gram civarında ekmek yapabilme kapasitesi vardır. Ürünün, üst kapağında pencere bulunup ürün içi kolayca görülebilmektedir. Ekmeği yatay bir şekilde yapar. Ekmek kabuğu için 3 farklı ayarlama modu vardır. Ekmeğin üstünü kızartabilme özelliği oldukça iyidir. Makinede, 10 ayrı ekmek yapma programı bulunmaktadır. Ürünün, 15 saat programlama özelliği vardır. Makine, Ekmek yapma konusunda oldukça iyi bir ürün olsa da kek yaparken uygun program bulunmamakta, içi pişmemektedir. Makine sadece mayalı hamur yapmaya programlanmıştır. Görsel açıdan çok güzel bir üründür, fakat kapama düğmesi bulunmamakla beraber ürün kapatılmak istendiğinde fişten çekilmelidir. Ürünün olumsuz özelliklerinden birisi de sesli çalışmasıdır.

Sinbo SBM – 4705 Ekmek Yapma Makinesi

Sinbo markası, Türkiye’de en çok satan markalar arasında olup ekmek yapma makinesi konusunda da bu konumunu korumuştur. Sinbo ekmek yapma makinelerinden, en çok satan modeli Sinbo SBM – 4705 modeli olmuştur. Genel olarak yuvarlak bir görüntüsü olup beyaz renkli bir üründür. Orta kalitede bir plastiğe sahiptir ve görsel açıdan güzel bir üründür. 600 watt güçle çalışmaktadır. Yaygın bir teknik servisi ağının olması ürünü daha da tercih edilebilir hale getirmektedir.

Sinbo SBM – 4705 Ekmek Yapma Makinesinin Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Sinbo SBM – 4705 ekmek yapma makinesinin, yaklaşık 750 gram 900 gram civarında ekmek yapabilme kapasitesi vardır. Üründe, 12 adet dijital program bulunmaktadır. Paslanmayan çelik gövdesi ile güven vermektedir. Bu ürün ile ekmek yapılabildiği gibi hamur yoğrulabilir, pilav, çorba ve kek yapılabilmektedir. Sinbo SBM – 4705 ekmek yapma makinesinin, olumsuz bir özelliği ise, ekmek piştikten sonra ürünün içinden çıkarılması zor olmaktadır. Açma kapama düğmesi, hem görsellik hem işlevsellik açısından daha kaliteli olsaydı, ürüne daha da artı bir özellik olurdu. Pişirme süresinin sabit (3 saat) olması ise olumsuz özelliklerinden biridir. Fakat genel olarak incelendiğinde, hem fiyatının diğer markalara göre uygun olması hem diğer markalar kadar güzel sonuçlar verebilmesi, ürünün ön plana daha çok çıkması konusunda yardımcı olmaktadır.

Beko BKK 2505 Ekmek Yapma Makinesi

Beko BKK 2505 ekmek yapma makinesi, ekmek yapma makineleri içerisinde kalitesi yüksek ve fiyatı uygun olan ürünlerden biridir. Beyaz renkli bir ürün olup, 600 watt güce sahiptir. Teknik servis ağının genişliği sayesinde herkesin rahatlıkla alabileceği bir üründür.

Beko BKK 2505 Ekmek Yapma Makinesinin Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Beko BKK 2505 ekmek yapma makinesi, 700 gramlık ekmek yapabilme kapasitesine sahiptir. Tek hazneli bir üründür. Üründe pişirme takibi yapılabilmesi için, cam pencere bulunmaktadır. Bu, ekmek yapma makinesinde, 12 farklı program ve 3 farklı pişirme özelliği vardır. Ayrıca zaman program ayarı ve 60 dakika sıcak tutma ayarı, en etkili özelliklerinden biridir. Küçük bir yapıya sahip olduğu için az yer kaplamaktadır. Üründe, malzeme ilavesi için sesli uyarı sistemi mevcuttur. Ürünün tek olumsuz özelliği ise kullanım kılavuzunun yetersiz olmasıdır.

Essenso BM 1309 Ekmek Yapma Makinesi

Essenso BM 1309 Ekmek Yapma Makinesi, 700 watt güçle çalışmaktadır. Essenso BM 1309, bir esse markası olup, üretimi Çin’de gerçekleştirilmektedir. Rengi gridir (inox). Ürün görüntü ve malzeme kalitesi açısından, diğer ürünlerle kıyaslandığında ön plana geçebilmektedir. Bu markanın, servis ağı çok geniş değildir, Fakat mağazalarında ulaşımı sağlanabilmektedir.

Essenso BM 1309 Ekmek Yapma Makinesinin Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Essenso BM 1309 ekmek yapma makinesi, 700 gram ve 900 gram civarı ekmek yapabilme kapasitesine sahiptir. Üründe, cam pencere özelliği olup üst kapak çıkarılabilmektedir. Üründe, 12 adet program ayarı ve 60 dakika sıcak tutabilme özelliği vardır. Üründe, herhangi bir koku problemi görülmemiştir. Dokunmatik ekranı ile görsellik açısından güzel bir üründür. Bulaşık makinesinde yıkanabilme özelliğiyle ise artı puan almaktadır. Essenso BM 1309 ekmek yapma makinesi, kapladığı alan bakımından geniş olsa da işlevselliği nedeniyle, bu durum görmezden gelinebilmektedir. Üründe, bir yuvarlak, bir yatay ekmek yapabilmek üzere, iki adet kazan bulunmaktadır. Olumsuz bir özelliği de, kullanım kılavuzunun yetersiz kalmasıdır.

Moulinex OW200 Home Bread Ekmek Yapma Makinesi

Moulinex OW200 Home Bread Ekmek Yapma Makinesi, beyaz renklidir ve 610 watt güçle çalışmaktadır. Üründe, dikdörtgen ekmek kazanı bulunmaktadır ve yatay bir şekilde ekmek yapmaktadır. Moulinex OW200 Home Bread Ekmek Yapma Makinesi, yuvarlak hatlara sahip bir makinedir. Moulinex markasının servis ağı çok geniş olmamakla birlikte ulaşımı çok zor değildir. Bu marka, ekmek yapma makinelerini Çin’de ürettirmektedir.

Moulinex OW200 Home Bread Ekmek Yapma Makinesinin Olumlu Ve Olumsuz Özellikleri

Moulinex OW200 Home Bread Ekmek Yapma Makinesi, 500 gram, 750 gram ve 1000 gram civarı ekmek yapabilme kapasitesine sahiptir. Üründe, malzeme eklemesi yapılabilmesi içim gerekli olan sesli uyarı sistemi bulunmaktadır. Üründe, 12 adet programlama özelliği vardır. Küçük bir yapıya sahip olması, görsellik açışından olumlu bir özellik olup mutfakta az yer kaplamaktadır. Ayrıca üründe pizza hamuru, reçel yapma gibi özellikler de bulunmaktadır. Üzerinde bulunan gözetleme penceresi ile hamurun durumu rahatlıkla gözlemlenebilmektedir. Üründe koku problemi olmamıştır. Ayrıca üründe, sıcak tutma programları da mevcuttur. Olumsuz özelliği ise, ürünün, kontrol ön panelinin küçük ve ışıksız olması, aynı zamanda da sesli çalışmasıdır.

Bir önceki yazımız olan Kültür Mantarı Buzlukta Saklanabilir Mi? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

641 Okunma 10 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!