activex

Bildiğimiz gibi sporla ilgilenen bireyler ihtiyaç duydukları beslenme ihtiyacını bir zaman sonra karşılayamamaktadırlar. Yapılan ağır antrenmanlar için gerekli olan besin değerleri kas yapımı için yeterli olmadığı durumlarda araya ek gıdalar girmektedir. Hobi olarak değil de gerçekten kas yapmak, vücut geliştirmek için egzersiz çalışmaları yapan kişilerin daha çok ihtiyaç duyduğu bu supplement ürünler, vücutta bulunması gereken proteini karşılamaktadır. Kilolu olan ve vücutta fazla yağlanması olan kişiler zaten yaptıkları egzersizlerle vücutlarındaki depolanmış yağı kullanarak kaslarını geliştirebilir. Ancak bunun için yetersiz olan zayıf veya normal kiloda olan kişilerin, kas oluşumu sağlayabilmesi için dışarıdan protein tozu gibi ek gıda alması gerekebilir. Bu nedenle bugün sizlere en çok tercih edilen, en kaliteli 5 protein tozu markası ve içeriği hakkında bilgi vereceğiz. İnternet üzerinde yaptığınız küçük bir araştırma sonrasında dahi yüzlerce ek gıda markası bulabilirsiniz. Ancak bunların orijinal ve kaliteli olması bir sporcu için oldukça önemlidir. Bu nedenle sizler için en iyi 5 protein tozunu araştırdık ve özellikleriyle birlikte makalemizde anlattık. İşte en iyi, en kaliteli 5 protein tozu markası:

1) Nutrade Premium Protein

En iyi 5 protein tozu tavsiyelerimiz arasına giren Nutrade markası üretmiş olduğu Premium Protein ile supplement ürünlerini kullanan sporcuların en çok tercih ettiği protein tozlarından bir tanesidir. Çikolata aroması içeren Premium Protein tozu her 30 gramı içerisinde 23,1 gtam protein ve 0’yakın oranlarda laktoz içermektedir. Sporcular tarafından büyük bir ilgiyle karşılanan ve tüketilen Nutrade Premium Protein tozu 2250 gramlık peketleriyle satışa sunulmuştur. Protein tozunun hazırlanması için kullanılan protein, biyolojik değerleri yüksek olan CFM teknolojisi ile üretilmiştir. %65 oranında izole edilen protein ve izole süt ile oluşturulan protein tozu aspartam içermemektedir. Premium proteinin her 1 servisi 4900 mg BCAA ve 4500 mg Glutaminden oluşmaktadır. Üretimi Almanya’da yapılan protein tozu whey ağırlıklı olması ile karışımı ve tadıyla sporcuların onayını almıştır.

2) Multipower 100 Pure Whey Protein

Alman zekâsı ve teknolojisiyle üretilen Whey protein tozu Multipower markasına aittir. Türkiye’de supplement ürünlerinde en çok tercih edilen markalardan biri olan Multipower Türk ve diğer sporcular için ürettiği bütün ek gıdalarla ilgiyi ve talebi üstüne çekmiştir. Multipower markası uzun zamandır geliştirmeyi düşündüğü Whey Protein ürünü için sonunda gerekli adımları atmış ve yeni ürününü piyasaya sunmuştur. Bugüne kadar sporcuların sıklıkla tercih ettiği şeffaf sarı şişedeki whey protein ürününün üretimini durdurmuş bunun yerine çok daha gelişmiş olan Multipower 100 Pure Whey Protein ürününü çıkarmıştır. Bu yeni ürünün bir servisinde bulunan protein miktarı önceki ürüne göre 2 gr arttırılmış ve toplamda 24 grama çıkarılmıştır. Önceki ürünün eksi yönleri arasında sayılan BCAA miktarı bu yeni ürünün içeriğine bolca eklenmiş, şeker ve kalori oranı azaltılmış ve çilek aroması dışında karamel ve muz & mango aromaları seçenekler arasına eklenmiştir. Bu yeni ürün ile birlikte Multipower firması, protein tozları kapsamında kaliteyi bir üst seviyeye taşıyarak oldukça etkili bir ürünü piyasaya sunmuş oldu.

3) Hardline Whey 3Matrix 2300

Türkiye’de supplement ürünlerini üreten en büyük yerli firma olan Hardline Nutrition markası hammaddeye olan ihtiyacını diğer Avrupa ülkelerinden karşılamaktadır. Yerli markamız olan olan Hardline üretmiş olduğu 3Matrix protein tozuyla da diğer markalarla arasındaki kaliteyi ortaya koymuştur. Kendi üretimimiz olması nedeniyle ekonomik olması aynı zamanda tat, karışım ile sporcuların isteğini karşılaması açısından birçok büyük markayı kıskandırmıştır. 2 ölçeğinde 44 gram vardır ve her 44 gram 35,3 gram protein ve çok düşük miktarlarda yağ ve karbonhidrat içermektedir. Kesinlikle içeriğinde şeker bulunmayan 3Matrix protein tozu vücudumuz için çok önemli olan amino asitleri oldukça yüksek miktarlarda içermektedir. Bildiğiniz gibi ülkemizde üretilen her ürünü daha ucuza alma imkânımız vardır. İşte bu nedenle oldukça ekonomik olan Türk malı protein tozu 3Matrix 2300 ve 908 gramlık paketler halinde satışa sunulmuştur. 52 servisten oluşan 3Matrix sporcular için çilekli ve çikolatalı olarak hazırlanmıştır. Yüksek teknolojide işlenerek hazırlanan protein tozu izole, hidrolize ve konsantre proteinden oluşmaktadır. Sporcu vücudunun proteinsiz kalmaması için oldukça önemli işlemlerden geçirilerek hazırlanan 3Matrix protein tozu 3 zamanlı protein emilimi sağlamaktadır. Katabolik vücut istemeyenler için kasların en üst seviyede beslenmesini ve gelişmesini sağlayan 3Matrix tercih edebileceğiniz yerli bir üründür.

4) Elite Labs %100 Isoblend

En iyi 5 protein tozu önerilerimizden oluşan makalemiz içerisinde yer alan bir diğer markamız ise Elite Labs ‘dır. Elite markasının üretmiş olduğu %100 Isoblend protein tozu kompleks içerikten oluşan izole edilmiş protein gıdasıdır. Kompleks yapıya sahip olan protein tozu bu özelliği sayesinde 8 saat boyunca vücuda aktif bir şekilde protein desteği sağlamaktadır. İzole ve hidrolize edilmiş olması sayesinde kolay bir şekilde sindirilen %100 Isoblend protein tozu 4 çeşit protein karışımından oluşmaktadır. 1823 gramlık ambalajında 65 servis olan ve her servisinde 480 mg BCAA bulunduran protein tozu içerik olarak şeker ve yağ bulundurmadığı için oldukça düşük kalorili bir üründür.

5) Dymatize ISO 100

Kilo aldırıcı ürünlerde de adını sıklıkla duyduğumuz Dymatize markası son dönemlerin en çok tercih edilen protein tozlarından ISO 100’ü üreterek zirvede kalmayı başarmıştır. ISO 100 protein tozu 1 ölçekte 25 gram protein bulunmaktadır. Bu protein tozu, 1 ölçeğinde aynı zamanda 1 gramdan çok daha az yağ ve karbonhidrat içermektedir.  Dymatize firması tarafından oluşturulan Iso 100 protein tozu kana hızlı bir şekilde karışabilmesi için %100 hidrolize edilmiştir. 1 ölçeğinde 25 gram protein,1 gramdan az yağ ve karbonhidrat bulunduran protein tozu aynı şekilde 5,5 gram BCAA da içermektedir. Sektörde oldukça yüksek oranlarda talebi olan bu ürünün yapılan tespitlere göre en saf protein tozlarından biri olduğu kesinleşmiştir. Tercihleriniz arasında bulundurabileceğiniz ISO 100 protein tozunu antrenmanlarınızdan hemen sonra tüketmeniz gereklidir.

Bir önceki yazımız olan Kalori Listesi | Cetveli | Hesaplama başlıklı makalemizde Kalori Listesi hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler: 476 Okunma 06 May 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!