activex

Kilo vermek için diyet yapan bireylerin sağlıklı ve düzenli bir diyet programı eşliğinde zayıflamaları veya elde ettikleri formu korumaları gerektiğini hepimiz biliyoruz. Genellikle diyet konusunda yaşanılan sorunların başlıcaları çabuk sıkılma ile yarım bırakılan diyetlerle bireyin hızlı kilo verme isteği gelmektedir. Kilolardan sağlıklı bir şekilde kurtulmak için ünlü diyetleri arasında dikkat çeken Gülben Ergen diyeti düzenli uygulandığı takdirde bireyi zorlamayan bilinçli bir diyet şekli olarak karşımıza çıkmaktadır. Bilindiği gibi Gülben Ergen ikiz doğumu sonrası aldığı kiloları kısa bir sürede vererek eski formuna rahatlıkla geri dönmüştür. Gülben Ergen diyeti bu noktada diyet arayışı olan bireylere büyük katkı sağlamıştır. Kilo vermenin sağlıklı olmasını öncelik olarak gören Gülben Ergen diyeti, ara öğünlere de önem vererek öğün atlama yaşamadan düzenli bir şekilde zayıflamayı sağlayabilmektedir.

Gülben Ergen diyeti, diyet programının tek başına kilo verdirmeyeceğini düzenli egzersizlerin de bu diyete eşlik etmesini önermektedir. Özellikle Gülben Ergen egzersizlerini tempolu yürüyüşlerle yapmıştır. Uygulayacağınız diyete yürüyüş egzersizlerini de katarak kilo verme sürecinizi hızlandırmayı hedefleyin. Egzersizler aldığınız besinlerin vücutta hızlı yakılma sürecini olumlu şekilde tetikleyerek metabolizmanın yaşadığı duraksamanın önüne set çekmektedir.

Gülben Ergen diyeti listesinde olmazsa olmazlar arasında salata tüketimi her daim vardır. Gülben Ergen diyeti tok tutma ve doyurucu olma noktasında öne çıkarak listede çorbaların varlığına da yer vermektedir. Var olan menüde vücudun gereksinim duyduğu besinleri tamamen kısıtlamayarak pilav yenildiği zaman ekmekten ya da makarna yenildiği öğün ekmekten uzak durma söz konusu olarak kısmi bir sınırlama getirilmiştir. Salatayla ise vücuda doyurucu bir destek sağlanmaktadır. Daha çok denge konusunda özverili davranılmasını ön gören Gülben Ergen diyeti kızartma olmaksızın fırın alternatifini diyet kullanıcılarına sunmaktadır.

Gülben Ergen Diyetindeki Yasaklı Besinler

Her diyette akla gelen sorulardan biri olan diyetteki yasaklar konusu Gülben Ergen diyetinde de var mı? Diyette dondurma hariç tatlılar yasak olup çok arzu edilirse şekersiz yapılan sütlü hafif tatlılar belirli ölçüde yenilebilmektedir. Listeye uygunluk sağlamak adına Gülben Ergen Diyeti yeterli oranda meyve tüketimini serbest bırakmıştır. Meyvelerde yer alan şeker nedeniyle istenilen meyve ölçüsü fazla abartılmamalıdır. Gülben Ergen diyeti menü listesinde yer almayan suyun unutulmamasını vurgulayarak günde en az 2,5 litre su içmeniz gerektiğini telkin etmiştir. Suyun ılık olması dışında içerisine 1 tatlı kaşığı elma sirkesi ilavesi Gülben Ergen tarafından uygulanmıştır. Sirkedeki kullanım amacı iç organların temizliğidir.

Gülben Ergen Diyeti Uygulama Listesi

Sabah: Bir yumurta ile birlikte 5 ya da 6 zeytin dışında domates ile salatalık ve maydanoz tüketilmektedir. Ekmek 2 dilim yenmesine karşın esmer ya da kepek ekmeğine tost şeklinde uygulanabilir.

Ara Öğün: Meyve tercih edilerek 1 elma dışında 3 kuru kayısı seçeneği ya da leblebi ve 15 badem seçenekleri sunularak seçeneklerden sadece bir tanesinin tüketilmesi gerekmektedir.

Öğlen: Gülben Ergen diyeti haftada 3 gün boyunca sebze yemeği ile yanında salata ve yoğurt önermektedir. 6 yemek kaşığını aşmamak kaydıyla beraberinde bulgur ya da makarna seçeneği yer almaktadır. Haftada 3 gün boyunca 100 gram ızgara et seçeneği ile tavuk ya da balık alternatifleri de 200 gram olmak kaydıyla rahatlıkla değerlendirilebilmektedir. Olmazsa olmaz salata ve sebze yemeği de listede yer almaktadır. Haftada 1 gün ise serbest beslenme uygulanarak vücudun dinlenmesi sağlanmaktadır.

Ara Öğün: Kepek ekmeği olması şartıyla tost ve 3 top dondurma yenilebilmektedir. Dondurma yerine 6 yemek kaşığı olacak şekilde müsli ve süt karşımı seçeneği ile 2 porsiyon kadar meyve ve yoğurt tercih edilebilmektedir.

Akşam: Haftada 2 gün süresince 8 yemek kaşığını aşmamak kaydıyla kurubaklagil ve yanında salata ile yoğurt yer alması gerekmektedir. Haftada 5 gün süresince ise etli sebze ya da ızgara et, tavuk balık yanında salatayla yoğurt yer almaktadır.

Ara Öğün: 1 avuç badem ile ceviz, fındık ya da leblebi seçenekleri yer almaktadır.

Bir önceki yazımız olan Düşük Kalorili Leblebi Diyeti Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Sabah diyeti hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!