activex

Bir kadını etkileye bilecek erkek nasıl olmalı ve arzularını nasıl dile getirmeli ve neler yapmalıdır Dikkatlice Okuyun.

“Psikolojik olan  içten gelen istek ve arzuları açığa çıkarmak için, önce kadınların ruhlarının okşanması gerekiyor. Unutmayın, beklenilen anda beklenmeyeni yapmak her zaman daha kışkırtıcıdır. Cinsel eylemlerden uzaklaşıp tekrar aktif olunması kadınların duyarlılığını artırır ve alacakları zevki iki katına çıkartır.” diyen Cinsel Sağlık Enstitüsü Derneği (CİSED) cinsel terapistleri, cinsel yaşama hazırlık sürecine dair erkeklere çok iş düştüğünü söylüyor. İşte uzman terapistlerin çarpıcı açıklamaları.

Orgazm Olmakla Boşalmak Aynı Şey Değil

Karmaşık gibi görünen ve yüzyıllardır gizemli olduğuna inanılan kadınların cinsellik sırları çözümlenmeye devam ediyor. Bilinen bir gerçek olarak kadınların boşalmaları veya orgazmları erkeklerin zirveye ulaşmasından daha zor ama imkânsız değildir. Orgazm olmakla boşalmak aynı şey değildir.

Kadınların % 90’ını Psikolojik Olarak Boşalamıyor

Boşalma bedensel bir rahatlamayken orgazm ise bu bedensel rahatlamaya ruhun eşlik ettiği çok yüksek haz veren bir durumdur. ‘Uygun zaman, uygun mekan, uygun partner, uygun uyarılma, uygun süre ve yoğunlukta uyarıda bulunma ve uygun taleplerde bulunma’ şeklinde ‘6 U Kuralı’ yerine getirildiğinde kadınların çok rahatlıkla boşalabildikleri görülse bile, yapılan araştırmalar kadınların neredeyse %90’ının psikolojik olarak boşalamadıklarını gösteriyor. Bu da demek oluyor ki, boşalma sorunlarının üstesinden gelinebiliyor.

Erkek Olarak Mutlu Bir Cinsellik İçin Ne Yapmanız Gerekiyor?

Cinsel yaşama hazırlık süreci, tahrik olma, uyarılma, odaklanma, boşalma ve orgazmın, özellikle kadınlar için erkeklere nazaran çok daha uzun bir süreçtir.

Seks yapmaya geçilmeden önce diğer bir değişle, kuvvetli bir arzu belirinceye kadar kadınlara dokunmak, özel, değerli, sevilmeye layık ve arzulanan biri olduklarını hissettirmek ve konuşarak bunları sık sık söylemek gerekiyor.

Sohbet Etmek Kadınlar İçin Adeta Bir Terapidir

Kadınların partnerleriyle birlikte yapmaktan en çok hoşlandıkları eylemlerden biri sohbettir. İletişim kurabilmek ve konuşmak kadınlar için adeta bir terapi gibidir. Yani kadınların rahatlamak, gevşemek, sevildiklerini ve önemsendiklerini anlamak ve partnerlerine yakınlaşabilmeleri için en çok ihtiyaç duydukları araç konuşmaktır.

Bu nedenle, kadınlar direk konuya girmektense, konuşmayı uzatarak samimiyeti sağlamaya ve güven inşa etmeye çalışırlar. Kadınların cinselliği de tıpkı büyük keyif aldıkları sohbet edişleri gibidir.

Hayatınızdaki Kadına Zaman Ayırın ve Hoş Dakikalar Yaşatın

Diğer bir değişle, erkeklerin cinselliğinden bir hayli farklı olan kadınların cinsel bakış açısı, sonuç odaklı gitmeyen, tanımak ve tanışmak için yapılan bir sohbetten farksızdır. Bu nedenle, kadınların cinsel arzularını artırmanın ve cinselliği tam anlamıyla yaşamalarını sağlamanın en iyi yollarından biri; onlara zaman ayırmak, hoş dakikalar yaşatmaktır. Bunu yapabilmenin en güzel yolu ise kadınları yine, yeni, yeniden keşfetmektir.

Kadınlar Nasıl Bir Cinsellik İster?

Görsellikten etkilenen ve cinsel arzuları anlık tavan yapan erkeklerin aksine, kadınların cinselliği usul usul yaşamayı istiyorlar. Bu nedenle, kadınlar erojen bölgelerine (meme uçları, kulak arkaları, omuzlar, boyun, klitoris, vb.) dokunulmasını, öpülüp okşanmasını beklerler.

İstek ve arzularına ulaşamayan kadınlar, kendilerini erkeklere ve cinselliğe tam anlamıyla açmayacakları için yarım kalmış bir cinsellik yaşarlar. Erkeklerin önce kadınların dudaklarını daha sonra yavaş ve emin adımlarla bedenlerini keşfe çıkmaları gerekiyor.

Bu noktada olaya gizem katmak için dokunmaya, öpmeye ya da okşamaya kısa molalar verip tekrar başlanması cinsel heyecanı arttırıyor. Yani kadınları boşalmanın eşiğine getirip bırakmak ve oradan yuvarlanmalarına izin vermek ve ‘7 kere getir ve bırak, sonunda boşalmasına müsaade et!’ felsefesini uygulamak gerekiyor.

Diğer bir değişle, duyulan özlemin derecesi ne kadar yükselirse, kadınların bu özlemlerine kavuştukları zaman alacakları ve erkeklerine verecekleri zevk de bir o kadar artacaktır. Bu süreçte kadınlar erkeklerin her bir santimini hissetmeye çalışırken, erkekler de kadınların her bir santiminin kendilerine ait olduğunu onların kulağına fısıldamalı ve sevişirken bunu sürekli yinelemelidirler.

KADINLARIN GEVŞEMEYE İHTİYAÇLARI VAR!
Orgazm olabilmeleri için kadınların rahatlamaya ve gevşemeye ihtiyaçları olduğunu savunan

Nasıl ki, barda, kafede, okulda ya da bir fuarda, kadınlarla tanışmadan ve yakınlaşmadan seks evresine atlanamıyorsa, cinsellikte de sevişmeden penis-vajina birlikteliğine (penetrasyona) geçiş yapılmaması gerekiyor.

Kadınların doruk noktasına yükseldikleri haz dolu bir cinsel ilişki yaşayabilmeleri için öncelikle gerginliklerinden kurtulmaları, rahatlayıp gevşemeleri çok önemli gibi görünüyor. Onlara bu fırsatı erkekler öpüşme, dokunma ve ön sevişme ile verebiliyorlar. Böylece kadınlar daha çok dokunulması gerektiği arzusuna kapılarak kapılarını cinselliğe açıyorlar.

Bu uyarıları gerçekleştirirken erkekler yumuşak davranmaya, yavaş hareket etmeye ve kendilerini dizginlemeye gayret etmeli ve bunu mutlaka göstermelidirler. Erkeklerin heyecanlı ve istekli olduklarını görmek kadınları çıldırtıyor, hislerini net ve açık bir şekilde belli etmelerini sağlıyor, duyarlı noktalarının harekete geçmesine ve cinsel arzularının ortaya çıkmasına önayak oluyor.

Bir önceki yazımız olan Bayan değil, kadın. Ama neden Olabilir? başlıklı makalemizde Bayan demek, Kadın Demek ve Kadın ne hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!