activex

İnsanların birbirleriyle iletişime geçmeleri kameralı sohbet Siteleri için insanlık tarihinin başladığı günden beri günümüze kadar gelişerek gelmiştir. İlk insanlardan bu yana çeşitli sesler çıkartarak ve çeşitli beden hareketleriyle gelişerek gelen temel ihtiyacımız, modern çağ ile birlikte internetin gelişmesiyle sanal sohbetlere yerini bırakmıştır. Şimdi bahsedeceğim sistemin adı speakychat insanlara sesli sohbet ve sesli chat hizmeti veren büyük popüler sesli görüntülü sohbet hizmeti veriyor. Doksanlı yıllarda Mirc, ICQ gibi sohbet kanallarında insanların kendi isimlerini kullanmadan dünyanın dört bir yanından insanlarla o anda kanalda olan insanlarla sohbet etmesine imkan sağlamıştır. Bu tür kanalların yoğun ilgi görmesiyle beraber sohbet siteleri artmış ve çeşitlenmiştir. Sesli chat bir süre sonra speakychat, MSN ve Skype gibi şuan kullanılan Messenger ve WhatsApp programlarının atası sayılabilecek programların gelişmesine sebep olmuştur.

 

Sesli sohbet odaları gibi kişilere kimlik bilisi verilmez

 

Kameralı Sohbet etmek gerçek bilgiler verilmeden rumuzlar kullanılarak geliştirilen sohbetler kişilerin kişilik haklarına saldırılarda bulunmak gibi olumsuz durumları da peşinde getirmiştir. Bu tür zafiyetleri gözlemleyen internet siteleri kişilere mail adresi veya kendi özel bilgileri karşılığında sayfalar açmış buralardan insanların birbiriyle sohbet etmelerine olanak sağlamıştır. Bu gelişimlerin artmasından sonra insanlar daha çok güven duyduğu ve tanıdığı insanlarla sohbet etmesini sağlamış, uzak şehirlerde yaşayan ailelerine ve arkadaşlarına görüntülü konuşma sistemini internet üzerinden sağlamışlardır. Görüntülü konuşma sistemi gelişen teknoloji ile beraber masaüstü bilgisayarlardan ilk önce laptoplara daha sonra tablet ve cep telefonlarına taşınmıştır.

 

Kameralı sohbet yapmak nedir

 

Masaüstü bilgisayarlardan başlayıp, dizüstü bilgisayar, tablet ve cep telefonlarına ön kamera yerleşmesinden ve iletişim sağlayan firmaların interneti ucuz fiyata sağlamaları kişilerin birbirleriyle kamera aracılığıyla Sesli Sohbet gibi konuşmalarına imkânı sağlamıştır. Aynı anda karşındakinin görüntüsünü görüp konuşma sistemi olarak karşımıza çıkan teknolojiye Kameralı sesli sohbet denmektedir. Gelişen teknolojinin güzel örneklerinden biri olan kameralı sohbet insanlığa sunulmuş en güzel uygulamalardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır

Bir önceki yazımız olan Sesli WhatsApp başlıklı makalemizde WhatsApp bayanlarla sohbet, WhatsApp chat ve WhatsApp evli sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 454 Okunma 26 Oca 2018

Yorumlar


Sen de Yorumla!