activex

Dünyanın en çok kullanılan online video ve sesli görüntülü kameralı görüşme platformu olan Sesli chat için masaüstü programında mikrofon ve kulaklık ayarları nasıl yapılır sizler için derledik.

İzmir sesli dünya Windows tabanlı bir bilgisayarda kullanırken yeni bir kulaklık ve mikrofon bağladığınızda ses alamıyorsanız bunun sebebi, seçimi yapılmamış durumda olan mikrofon ve kulaklık ayarı olabilir.

Bu ayarı yapabilmek için öncelikle Sesli sohbet üzerinden bir arkadaşınıza görüntülü veya sesli chat çağrı başlatıyorsunuz.

Sesli arama yanıtlandığında arama ekranının sağ alt kısmında bir menü tuşu göreceksiniz. Yan yana üç çubuktan oluşan bu tuşa bastığınızda Hoparlör, Mikrofon, Kamera vb. opsiyonları yapılandırma menüsü karşınıza gelecektir. Bu menülerin alt menüsünde bulunan cihaz seçim ekranlarından size ait ekipmanları seçtiğinizde kamera, kulaklık ve mikrofon sorunlarınızı çözmüş olacaksınız.
Bütün ayarlar doğru olarak seçili, ancak yine de ses sorunu yaşıyorsanız; ayarları yapılandırdıktan sonra sisteminizi ve Kameralı sohbet programını yeniden başlatarak deneme yapabilirsiniz. Bu işlemlerin ardından Görüntülü sohbet üzerinde yaşadığınız ses sorunu düzelecektir.

Ayrıca bilgisayarınıza harici olarak bir hoparlör bağlı olmasına rağmen Sesli Chat uygulamasında yaptığınız görüşmelerin etraftakiler tarafından duyulmasını istemiyorsanız Hoparlör menüsünde bulunan cihaz seçimi kısmında kulaklığınızı seçmeniz yeterli olacaktır.

Bir önceki yazımız olan Sohbet kuralları nedir? başlıklı makalemizde Kurallar, Sesli siteler Kuralları ve Sohbet kuralı hakkında bilgiler verilmektedir.

Benzer Yazılar

Dünya Sohbet

22 Mar 2019

Yorumlar


Sen de Yorumla!