activex

Cildinizi Nemlendirin: Cilt nemlendiricileri, cildin üzerinde bir tabaka oluşturur. Oluşan bu tabaka ciltte bulunan suyun dışarı çıkmasına engel olur. Cildin daha nemli kalması adına kalın nemlendiriciler kullanmanız daha başarılı sonuçlar almanız adına faydalı olacaktır.

Kozmetik kategorisi altında kullanmakta olduğunuz tüm ürünlerinde muhakkak nemlendirici özelliklerinin olmasına özen gösterin. Kuru cilt problemini fazlası ile yaşayanlar bebe yağı ile ciltlerini nemli tutabilirler. Normal nemlendiricilere göre bebe yağının daha fazla kalıcılık etkisi vardır. Cildinizden nemin atılmasını da engeller.

Ilık Su Kullanın ve Banyo Süresini Kısa Tutun: Banyo yaparken uzun süre sıcak suya maruz kaldığınızda cildiniz üzerinde bulunan yağı tamamen yok etmiş olursunuz. Sıcak su yerine ılık bir su ile yıkanmanızda fayda olmasının yanı sıra duş sürenizi 15 dakikadan daha az bir süreye indirmeye çalışmanız faydalı olacaktır.

Kurutucu Sabun Tercih Etmeyin: Cildinizin yapısı kuru ise sabun tercih etmek yerine temizleyici tonikleri ya da cilt temizleyicileri kullanmanız fayda sağlayacaktır.

Cilt temizleyicileri çoğunlukla nemlendirici içerir. Normal sabunlar cilt yağını tümü ile kaldırır ve nemsiz, kuru bir cilt bırakır. Bu tarz sabunlar tercih etmek yerine içeriğinde nemlendirici özelliği bulunan sabunları tercih etmenizde büyük faydalar vardır.

Günümüzde bir çok insanın kullandığı anti bakteriyel özellikleri olan kokulu sabunlar cildin daha çok kurulaşmasına yol açmaktadır. Bundan ötürü bu tarz sabunları yüz temizliğinde kullanmamanız gerekmektedir.

Şayet kullanmanız zorunlu bir hal aldığı durumlarda hemen ardına nemlendiricide kullanmanız daha iyi olacaktır. Cilt durumunuza ve rahatça kullanabilmeniz adına, cildinizi kurutmayacak ve faydalı olacak birkaç adet sabun çeşidi deneyebilirsiniz

Nemlendirici Kullanın: Banyo yaptıktan hemen sonra yüzünüzü havlu ile kurutup ardından nemlendirici kullanın. Havlu ile kurulama işlemini yaparken cildinizin tamamen kurumasını beklemenize gerek yoktur, süreceğiniz nemlendirici kalan nemi cildinize hapsettiğinden cildiniz gün içerisinde tamamı ile nemli duracaktır.

Bir önceki yazımız olan Bal Maskesi Tarifleri başlıklı makalemizde bal maskesi faydaları, bal maskesi ne işe yarar ve bal maskesi saç hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!