activex

26 yıl önce eşiyle birlikte Hac farizasını yerine getirmek için Mekke’ye giden Batman’ın Beşiri ilçesi doğumlu Fahriye Kara, hacda yaşanan facia sırasında eşini kaybetti. Bu süreçten sonra yaşadığı belirlenen Fahriye Kara’nın Türkiye’ye dönüş yapmadığı ve 26 yıldır haber alınamadığını belirten Kara’nın çocukları annelerinin bulunması için bir çok çaba göstermesine rağmen herhangi bir bilgi alamadı. Bunun üzerine aile son olarak Müge Anlı’nın programına başvurarak annelerinin bulunması için yardım talep etti.

YENİ BATMAN – Müge Anlı’nın programında bugünün konukları arasında Batman’ın Beşiri ilçesinde bulunan Kara ailesi vardı. Annelerinin babalarıyla birlikte 1990 yılında Hac’a gittiklerini belirten Kara ailesi, hac farizası sırasında gerçekleşen bir kaza nedeniyle babalarını kaybettiklerini ancak annelerinden bu günden sonra hiç bir haber alamadıklarını belirtti. Bunun üzerine 1990 yılında çekilmiş bir resim ile Müge Anlı’ya ulaşan Kara ailesi annelerinden bir haber alma ümidi ile programa başvurdu.
BİRİ BENİ 10 YIL HAPSETTİ!
Müge Anlı’nın programında yayınlanan Fahriye Kara’nın fotoğrafları sonrasında programa bir çok telefon geldi. Canlı olarak yayınlanan programa gelen bir çok telefonda, Fahriye Kara’ya çok benzediği ve Türkçe konuştuğu belirlenen bir kadının Mekke’de boncuk malzemeleri sattıklarını ifade etti. Bir çok izleyici programa bağlanarak, Mekke’de boncuk sattığı ve Fahriye Kara’nın fotoğrafına çok benzeyen kadının kendilerine “25 yıldır buradayım, eşimi kaybettim, Batman’ın Beşiri ilçesi doğumluyum. Eşimi kaybettikten sonra Arap biri beni alarak 10 yıl sakladı sonra benimle evlendi, 4 çocuğum var. Batman’da 9 kardeşim, 12 çocuğum var(bilgiler doğru)” dedi. Programın sonlarına doğru ise Hac ve Umre Seyahat Acentaları Derneği Başkanı Mehmet Uzuner canlı yayına bağlanarak, kadını Mekke ve Medine’de arayacaklarını ve ekstra bir bilgi bulduklarında bunu paylaşacaklarını ifade etti.

Bir önceki yazımız olan Son dakika haberi: Kayseri, hain saldırının yasını tutuyor! İşte o durakta bu sabah... başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

703 Okunma 18 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!