activex

K.Atatürk “Yeşil görmeyen gözler,renk zevkinden yoksundur.Burasını öyle bir ağaçlandırın ki,kör bir insan dahi yeşillikler arasında olduğunu anlasın.”

Ağaca balta vurmuşlar sapı bendendir demiş

Ağaca beşikten mezara kadar muhtacız

Elinle yaktığını, gözyaşınla söndürme!

Ormanlar milli servettir.

Ormanı korumak, erozyonu önlemek demektir.

Toprağını kaybetmek istemiyorsan, ormanı yok etme.

Cenap Şehabettin “Çiçekler ağacın gözü, kuşlar dilidir.”

Ağaca çıkan keçinin dama çıkan oğlağı olur

Bir nokta açiktir: Dünyamiz emin ellerde degildir. ” Yeni dünya düzeni” yeryüzünü ölüme mahkum etmistir. (Peter F. Drucker)
Doga! En küçük bir çaba harcamadan ve mükemmel bir kusursuzlukla en basit maddeden son derece farkli seyler yaratiyor; hepsinin üzerine de ince bir tül örtüyor. Yarattigi her bir parçanin kendine has özellikleri, her bir durumun ayri açiklamasi var ama sonuçta hepsi birlikte bir bütünü olusturuyorlar.” (Goethe)

Richard St. Barbe Baker “Ağaç, geçmişi geleceğe bağlar. Size sabrı öğretir. Beraber yaşamanın, faydalı olmanın zevkini verir. Marcel Prevast

Bir ulusun gerçek zenginligi, agaç örtüsüyle ölçülebilir.

Ağaca çıkan keçinin dala bakan oğlağı olur

“Dünya herkesin ihtiyacina yetecek kadarini saglar, fakat herkesin hirsini karsilamaya yetecek olani degil.” (Mahathma Gandhi)

“Su anda yarinin artik bugün oldugu gerçegiyle karsi karsiyayiz. Çok geç kalmis olmak diye bir sey vardir. Sayisiz uygarligin beyazlamis kemikleri üzerinde su acikli sözcükler yazili: Çok geç. Eyleme geçmezsek, merhameti olamadan güce, ahlakli olamadan kudrete, kavrayisi olamadan kuvvete sahip olanlar için ayrilmis zaman koridorlarina sürüklenecegimiz kesin.” (Martin Luther King

Bir nokta açiktir: Dünyamiz emin ellerde degildir. ” Yeni dünya düzeni” yeryüzünü ölüme mahkum etmistir. (Peter F. Drucker)

Bir ulusun gerçek zenginligi, agaç örtüsüyle ölçülebilir. (Richard St. Barbe Baker)

Bir önceki yazımız olan Napolyon Bonapart Sözleri başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

900 Okunma 24 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!