activex

Cildin bol vitamin ihtiyacını en iyi şekilde karşılayan ve hızlı zayıflamaya yardımcı olan salatalık, artık diyet listesi içerisinde olmazsa olmazlar arasında yer almaya başlamıştır. Yaz aylarının gelmesi ile birlikte erkek olsun bayan olsun herkes bir an önce fazla kilolarından kurtulmak istiyor. Hem cildinizin daha taze kalmasına hem de fit bir görünüm içerisine girmenize kısa süre içerisinde yardımcı olacak salatalık diyeti ile tanışmaya başlayabilirsiniz. İlk defa bu diyeti uygulayacak olan kişiler doğal olarak diyetin nasıl yapıldığını öğrenmek istiyor.

Diyetin temel prensiplerinden birisi ara öğünlerde sık sık salatalık tüketerek açlık hissiyatını bastırmak ve yemek yeme eylemlerinizi de minimuma indirmektir. Salatalık içerisinde yer alan yağ yakıcı beslenme sayesinde artık zorluk çekmeden kilo verme eylemi içerisine girebileceksiniz. Kilo düşmanı olan salatalık diyeti ile artık sizlerde en kolay şekilde kilo vermeyi sağlayacaksınız.

Salatalık Diyeti Faydaları Nelerdir?

Salatalık diyetinin en önemli avantajı bağırsak çalıştırıcı özelliği sayesinde kişilerin kolayca sindirim sisteminin düzene girmesini sağlamasıdır. Ayrıca yavaş çalışan metobolizmanızın daha hızlı şekilde çalışmasına da yarar. Üstelik yalnızca kilo vermek için sınırlı kalmayarak salatalık diyeti uygulayan kişilerin günden güne cildinin daha parlak ve taze olduğunu görebileceksiniz. Üstelik diyet programlarına göre baktığımızda salatalık diyeti en sağlıklı özelliğe sahip olan diyet türlerinin başında da yer alıyor.

Salatalık Diyeti Yapanların Yorumları

Özellikle diyet programlarına en iyi şekilde ayak uydurmak isteyen kişiler uygulayacakları diyet listesinin hafta da ya da ayda kaç kilo verdirmiş olduğunu da fazlası ile merak etmektedir. Salatalığın kalorisi çok düşük olduğundan dolayı hızlı zayıflamak artık sanıldığı kadar zor olmayacaktır. Salatalık diyeti 1 haftada 5 kilo verdirdiğinden dolayı isteyen hemen herkes bu diyeti gönül rahatlığı ile uygulayabilecektir. Fakat diyet yapan kişilerin de dikkat etmesi gereken önemli bir husus vardır. Oda mutlaka salatanın içindeki sos ve yağ miktarına dikkat edilmesi gerekliliğidir. Bu genel bilgilerden sonra şimdi ise gelelim salatalık diyeti yapan kişilerin yorumlarına.

Eda: Salatalık en çok sevdiğim sebze. Hatta günde 2-3 adet salatalık hep yerdim. Bu sebeple salatalık diyeti programını uygularken pek zorluk çekmedim açıkçası.

Ecra: Salatalık diyeti gerçekten hızlı zayıflamanıza yardımcı oluyor. Teşekkürler.

Melisa: Hızlı kilo vermekle kalmayarak kuru cildimi de bu diyetle canlandırdım.

Şengül: Salatalık diyetiyle tanıştığımdan beri artık fazla kilolarımdan şikayetçi değilim arkadaşlar. Bence çoğu kişi de benim gibi memnundur.

Sertaç: Süper bir diyet.

 

3 Günlük Salatalık Diyeti Listesi

1. Gün

Kahvaltı Öncesi: Sabah ilk kalktığınızda bir bardak su içmelisiniz.

Sabah: 4 kaşık yulaf, 250 gr yoğurt, 2 kuru incir yenilmelidir.

Ara Öğün: 2 adet salatalık, yarım litre su için.

Öğle:2 kaşık süzme yoğurtan yapılmış cacık, 4 adet salatalık, 1 dilim çavdarlı ekmek hazırlayarak tüketmelisiniz.

Ara Öğün: 4 adet salatalık, 2 kivi, yeniden yarım litre su içilmelidir.

Akşam: 4 adet salatalık, domates, roka ve mozarella peyniri ile beraber 1 dilim çavdarlı ekmek

2. Gün

Sabah: Bir bardak ballı ve limonlu su, 2 adet yağsız dil peyniri, 2 adet salatalık

Öğle: Bir dilim kızarmış çavdar ekmeği, Bir porsiyon haşlanmış kabak (az yağlı kıyma ilave edilebilir)

Akşam: Bir adet haşlanmış yumurta, 2 adet salatalık, 2 sivri biber yenmeli,

Gece: 2 salatalık

3. Gün

Sabah: Az tuzlu çökelek peyniri ve bir bardak ballı ve limonlu su

Ara Öğün: 2 adet salatalık

Öğle: Bir kâse yeşil mercimek, Bir porsiyon haşlanmış zeytinyağlı kabak

Akşam: Bir kâse bol salatalık içeren cacık, 2 ceviz içi

Gece: Bir avuç leblebi ve her gece mutlaka yatmadan önce 2 adet salatalık tüketilmelidir.

Geceleyinde yatmadan önce yeniden 500 cc su içmeli ve 200 gr yoğurt, 2 adet salatalık ve 1 kivi yemelisiniz. Salatalık diyeti listesini düzenli uygulama sonrasında hızlı kiloyu bu sayede verebilmeniz mümkün.

Bir önceki yazımız olan Zone Diyeti Listesi ile Sağlıklı Zayıflama Nasıl Yapılır? başlıklı makalemizde Zone Diyeti faydaları, Zone Diyeti nedir ve Zone Diyeti yapmak hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!