activex

Merhaba sevgili okurlarımız sesli muhabbet ile yapacağınız bütün görüşmeler bugün sizlere en güzel şekilde bedava hizmet vermektedir.

Bir muhabbet sitesinde insanların ne kadar çok sesli muhabbet kurulur sorusunun cevabını bilmek önemlidir. Eğer bunu öğrenirsen istediğin zaman İSTEDİĞİN insanlarla sesli muhabbet kurup sohbet edebilirsin. Eğer bir kullanıcı ile muhabbet açmayı öğrenmek istiyorsan bu konuda geçerli olan genel kural şudur: Kız ve erkek ile sesli muhabbet etmeye korkmamalısın. Örneğin, sizde kendi aranızda ara sıra birbirinize sadece “merhaba” diyor olabilirsiniz. Eğer böyleyse kızla muhabbet kurup sohbet etmek çok daha kolaydır.

Sesli muhabbet ile kız ve erkek ile muhabbet konularını nasıl açarım ve nasıl sohbet edebilirim diye düşünüyorsanız ozaman yazdığımız konuları daha yakından okumalısınız!

Arkadaşlar çoğumuz sesli sohbet edememekten yakınıyoruz.. ben sesli muhabbeti başarıyorum ama sürekli kendimi, okulumu anlatıp duruyorum farklı sohbetler açamıyorum nedense işte konuşabileceğimiz bir kaç sohbet konusu”

Sadece işte başarılı olmak yetmiyor. Utangaç, içe dönük, asosyal insanın şansı yok! İnsanlarla iyi ilişkiler kurmak, sevilen, aranılan biri olmak artık birinci koşul. Bunun da birkaç yolu var.

İnsanlarla artık kolay bir şekilde iletişim kurmak adına sohbet ve muhabbet etmelerini sağlayan bir sesli iletişim aracı sizlere açtık bu sayede sizde dilediğiniz bütün kullanıcılar ile bir arada sohbet ederek günlük arkadaşlıklarınızı daha çok çoğaltarak ve aynı çatı altında bulunarak sevgili edinme şansına daha çok sahip olursunuz.

Bir sesli muhabbet sitesinde yapacağınız çok görüşmeleri yaparak hoşnut yaparak kendinize daha çok eğlence otoritesini kullanarak keyif almanızı sunuyoruz.

Bir önceki yazımız olan Sesli başlıklı makalemizde Sesli arkadas, Sesli site ve Sesli siteler hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,, 1.957 Okunma 08 Kas 2016

Yorumlar

Yorumlar(5)
  • Melek
   Melek Kasım 11, 2016

   Merhaba ben melek sitenize ilk defa giriş yaptım ve çok beğendim mükemmel bir ortama sahiptir.

  • Sohbet chat nasıl yapılır
   Sohbet chat nasıl yapılır Kasım 21, 2016

   Sohbet nasıl yapılır ve sanatları nelerdir? bu soru için iki insanın bir araya gelmesi yeterli olacaktır. Güzel bir sohbetin yapılması için öncelikli olarak kişilerin birbirlerine olan saygılarının yoğun olması gereklidir. Bu saygıyı edinmemiş olan kişilerin güncel hayatları için gerekli olan tüm çabaları ise boşa çıkmış olacaktır. Güzel sohbet yapmak isteyen insanların karşıdaki kişinin tüm özelliklerini öğrenmesi ile başlayacaktır. Hoşlanmayacağı konularda sohbet açmak ise sizin ondan onunda sizden uzaklaşmasını sağlayacaktır. Sohbet etmek istediğiniz konuların belirlenmesi daha sonrasında ise bu konuların insanlar tarafından sağlanması gerekli olan konulara dikkat edilmesi yerinde olacaktır. Açılan sesli sohbet konularının hiç kimsenin kendi kişisel değerlerine zarar verecek nitelikte olmaması gerekecektir. Bu ayrıntıların dikkat edildiği yerlerde her zaman özenle sohbet imkânı sağlanacaktır.
   Güzel sohbet nasıl yapılır denildiği zaman akla gelen konular arasında yerini alan en önemli konu ise cinsellik olacaktır. Bu konunun açılacağı insanlar dikkatli seçilmelidir. Bu nedenle dikkat edilmeyen konular site yönetimleri tarafından uzaklaştırma ile cezalandırılacaktır. Ceza aldığınız bu ortamlarda ise sohbet etme imkânınız bulunmayacaktır. Sohbet ederken dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise sanal hayatta olan tüm konuların orada kalması gereklidir. Gerçek hayata aktarmak istediğiniz zaman site tarafından uyarı alma gibi bir durum içinde olabilirsiniz. Bu nedenle sohbet etmek isteğinde bulunduğunuz ortamlar genellikle, kişisel sohbetlerin yapıldığı alanlar olabilecektir.
   Güzel sohbet nasıl yapılır, karşınızdaki kişinin cinsiyetine göre değişiklik gösteren bir konudur. Özellikle bir erkeğin bir bayanla konuşacağı konuları özenle seçmesi gerekecektir. Beylerin güzel bayanları etkilemek için açacakları sohbet konularının samimî ve değerli olması oldukça önemlidir. Birçok kişinin rahat ettiği konular ise erkeklerle bayanların uyumu olmaktadır. Bu konuda özverili bir konuşma yapan kişilerin genel anlamda bilgi sahibi olması gerekecektir. Bunların yanı sıra karşınızda konuşan kişinin açmış olduğu sesli sohbet konusu hakkında yeterli düzeyde bir bilginiz yoksa eğer bu konu ile ilgili olarak kibarca bilmiyorum demeniz samimiyetinizin bir göstergesi olacaktır. Güzel sohbet etmek öncelikli olarak seviyeli olmaktan geçtiği için kişiler bu konuda seçici olacaktır…

  • muhabbet nasıl yapılır
   muhabbet nasıl yapılır Kasım 21, 2016

   Ben Nuray Tokat da katılıyorum aranıza Merhaba değerli arkadaşlar bugün sesli muhabbet nasıl yapılır sorusuna biraz anlatmak istiyorum sizlere.Gün geçmiyor ki hayat bizi hiç tanımadığımız insanlarla farklı farklı ortamlarda başbaşa bırakmasın, bizi yepyeni birileriyle muhabbete zorlamasın. Bazen dünyanın zirvesine çıkacakmışçasına bitmeyen bir asansör yolculuğunda, bazen bindiğimiz bir takside, bazen gittiğimiz bir etkinlikte, bazen bir berberde, bazen bozulan metrobüsten inmiş Zincirlikuyu’ya yürürken, bazen bir kuyrukta sıramızı beklerken, bazen iki arada bir derede, kapı önü sigara kaçamağında…

   Bu tip durumlarda gözünüzü aslında hiç olmayan bir noktaya dikmek ya da hayatta okumayacağınız bir şeyleri okumak (ezbere bildiğimiz asansörün kullanma talimatı gibi) veya susup tanıdığınız dünyaya dönmeyi beklemek yerine sosyalleşmeniz ve bir iki kelam etmeniz için aklımıza gelen konu başlıklarını sıraladık size. Odun olmayın, iletişim önemli, kafanızda bambaşka bir şeyler varsa bile göreceksiniz ki hiç tanımadığınız birileriyle konuşmak bir an olsun ufkunuzu açacak ve iletişimin gücü damarlarınızda dolaşacak. Tabi ufkunuzu bir daha hiç açılmamak üzere kapatacak bir cümle duyma ihtimaliniz de hep var ama risk budur, riski severiz, macera ve bilinmezlik bizi hep çeker.
   Ne olursa olsun nezaketi elden bırakmıyoruz dostlar. Yabancısı olduğumuz bir ortamda yabancısı olduğumuz biriyle karşı karşıyaysak öncelikle hiç olmazsa bir gülümseme takınıyoruz. En az konuşmak kadar etkileyici bir şeydir gülümseme, bazen bir “iyi günler”den çok daha anlamlıdır. Baktınız karşınızdaki de gülümseyiverdi hemen patlatın “merhaba”yı. Korkmayın yahu merhaba deyip de saldırıya uğrayan eminim çok az insan olmuştur dünyada. Zaten karşıdan alacağınız cevap ya da tepkisizlik ortamın muhabbet açılabilirliğini size gösterecektir. Baktınız karşıdan da bir “selam” geldi, o zaman ister hal hatır sorma faslına geçersiniz, isterseniz direkt olarak aklınızdaki konuyu patlatırsınız. Birinci bölümü başarıyla geçtiniz, tebrikler.
   Karşıdaki insanın tanımadığımız biri olmasından mütevellit kurulabilecek en risksiz ikinci cümle hava durumuyla ilgili olacaktır şüphesiz. Evet kulağa klişe gelebilir ama her zaman işe yarar bu yöntem. “Eee sonunda kış geldi çattı.” dediğiniz anda havaların soğumasıyla ilgili en az bir cümleyle sizi cevaplamayacak insan yoktur şu dünyada! Şu an farklı yarım kürelerdeysek sıcaklardan da muhabbet açabilirsiniz tabi ama Türkiye’de bu mevsimde “Ay sıcak bastı.” gibi bir cümle ya farklı anlaşılmalara ya da tekme tokata sebebiyet verir. Soğuk hava insanları geriyor malum. Girebileceğiniz yüzde 99 ortamda ve denk gelebileceğiniz yüzde 99 insana karşı çalışıyor bu yöntem, o kalan yüzde 1’lik ortamlara da insanlara da denk gelmeyin bir zahmet.

  • Sohbet Etme Sanatını Geliştirin
   Sohbet Etme Sanatını Geliştirin Kasım 21, 2016

   Parti çok güzel. Herkes çok eğleniyor. Sohbet ederken kendinizi geliştirmenin yolları nelerdir?
   Eğitim çok iyi geçiyor. Verilen örneklerin hepsi uygulamaya yönelik, gerçek örnekler.
   Daha önce bu konuda bir konferansa katılmamıştım. Konu çok ilginç.
   Buranın yemekleri bayağı güzelmiş.
   gibi cümleler, iletişim sürecini başlatmak için kullanılabilecek örnekledir.

   İş ortamında, bazen bir toplantı öncesinde, bazen koridorda veya asansörde karşılaştığımız kişilerle yaptığımız küçük sohbetlerin değerini hiç düşündünüz mü?

   Çok basit ve önemsiz görünen bu sohbetlerin ilişkilerimize, hatta bazen işimize veya kariyerimize etkisi büyük olabilir.

   İş dışındaki konularla ilgili kısa sohbetler yürütebilmek, her türlü iş ilişkisinde önemli bir beceridir. Özellikle büyük bir firmada çalışıyorsanız, bu tür tesadüfi karşılaşmalar ve kısa sohbetler, çevremizi genişletmek ve olumlu bir izlenim yaratmak için bazen elinizdeki tek şans olabilir.

   Bu tür sohbetlerin farkını, genellikle süreleri ve konuları oluşturur. Ayaküstü yapılan sohbetler, tarafsız ve görece önemsiz bir konuda yapılan kısa konuşma kesitleridir. Bu sohbetler genellikle koridor, mutfak, tuvalet, asansör, servis, yemekhane gibi mekanlarda gerçekleşebildiği gibi, kokteyl, toplantılar, iş yemekleri ve mülakatlar da kısa sohbetlerin yürütüldüğü ortamlar olabilmektedir.

   Bu tür mekanlarda kişilerin yanına giderek, gerekirse kendimizi tanıttıktan sonra, kısa bir sohbete başlayabiliriz. Örneğin bir kokteylde, tanıdığımız bir kişinin yanında bütün akşamı geçirmekle kıyaslandığında, konfor alanımızın dışına çıkmamızı gerektirecek zor bir karar olabilmekle birlikte, profesyonel ve sosyal açıdan katkıları büyük olan bir beceri geliştirdiğimizi kendimize hatırlatmamız, cesaretimizi toplayarak tanımadığımız bir grup ile iletişim kurmamıza yardımcı olabilir.

   Özellikle kalabalık ortamlarda ?sohbet fobisi?, gereğinden fazla yemek yememize, içki içmemize ve sigara içmemize neden olabildiği için, ?sağlıksız? bir durum olarak tanımlanabilir!

   Kısa sohbetlerin en zor bölümü, genellikle, açılış cümleleridir.
   ?Parti çok güzel. Herkes çok eğleniyor.?
   ?Eğitim çok iyi geçiyor. Verilen örneklerin hepsi uygulamaya yönelik, gerçek örnekler.?
   ?Daha önce bu konuda bir konferansa katılmamıştım. Konu çok ilginç.?
   ?Buranın yemekleri bayağı güzelmiş.?
   gibi cümleler, iletişim sürecini başlatmak için kullanılabilecek örnekledir.

   Yanıt gerektirdikleri için, sohbeti açmak için soru sormak da uygun bir teknik olabilir ? tabii cevaplayan kişiyi zor durumda bırakabilecek bir soru olmadığı sürece.
   ?Bugün bu trafikte nasıl gelebildiniz??
   ?Hiç golf oynadınız mı??
   ?Hangi bölümde çalışıyorsunuz??
   Ayaküstü yapılan sohbetlerde kişilerin karşılıklı olarak ilgisini çekecek ortak bir sohbet konusu bulmak kolay olmayabilir. Bu süreci kolaylaştırmak için uygulayabileceğimiz bazı hazırlık teknikleri bulunuyor:

   1. Günde en az bir gazete ve ayda birkaç dergi okuyun. Başka bir şehir veya ülkede olduğunuz durumlarda yerel yayınlara da bir göz atmayı unutmayın.
   2. Çevrenizi gözlemleyin. Hava durumu, kültürel etkinlikler, inşaat halindeki yeni yapılar, trafik – herşey bir sohbet konusu olabilir.
   3. Sektörel dergileri ve web sitelerini takip edin. Bu yayınlar, işinizle ilgili güncel bilgiler almanızı sağlayacaktır. Bu tür gazete ve dergilerde yer alan yeni terfi ve transfer haberleri, yeni tanıştığınız kişiler ile ortak tanıdıklar bulmanıza dahi yardımcı olabilir.
   4. İlginç hikayeler, istatistikler ve durumlardan oluşan yazılı bir veri tabanınız olsun.
   Bunların dışında kısa sohbetlerde değinilebilecek konular kadar, değinilmemesi gereken konulara da dikkat etmek lazım:

   DEĞİNİLEBİLECEK KONULAR DEĞİNİLMEMESİ GEREKEN KONULAR

   – Hava durumu – Kendi sağlığımız
   – Trafik – Karşımızdaki kişinin sağlığı
   – Spor – Fiyatlar, gelir durumu
   – Seyahat – Başımızdan geçen talihsiz olaylar
   – Çevre – Soğuk espriler
   – Bulunulan şehir – Açık hikayeler
   – Ortak tecrübeler – Dedikodu
   – Kitaplar – Din
   – Sanat – Özel hayat ile ilgili kişisel detaylar

   Satış veya halkla ilişkiler alanlarında çalışanlar gibi, işiniz sürekli olarak bu tür sohbetlerde bulunmanızı gerektiriyorsa, örneğin, günlük olarak tek bir konu seçip (farklı insanlarla konuştuğunuzdan emin olduğunuz sürece!) aynı sohbet konusunu farklı ortamlarda tekrar tekrar açabilirsiniz.

   Tabii iş ortamında aynı insanların sürekli aynı konulardan bahsediyor olması, çevresi için sıkıcı da olabilmektedir. Örneğin bazı erkekler için ?Nedir şu bizim takımın hali?? cümlesi, sohbet başlangıcı olarak ?Nasılsın?? anlamı dahi taşıyabilmektedir. Spor konusunda sürekli kendini tekrar eden cümleler, bu konuya fazla ilgi duymayan çalışanlara sıkıcı gelebilir. Ya da aynı şekilde bazen çocuk sahibi çalışanlar, sürekli çocuklarından bahsederek kendilerini tekrar edebilmektedir. Bu anlamda sohbetlerimizin çevremizdeki kişileri ilgilendiren, başkalarının da dahil olabileceği konulara odaklandığından emin olmak önemlidir. Tabii bu çocuğu olmayan bir kişiye çocuklarımızdan bahsedemeyeceğiz ya da futboldan anlamayan bir kişiye bir maç anımızı anlatamayacağız anlamına da gelmez. Dikkat etmemiz gereken, sohbetin dozunu iyi ayarlayabilmek!

   Sohbetler sırasında hepimizin başına gelmiştir? bir saniyelik bir zaman boşluğunun bize bir saat gibi geldiği, uygun kelimeleri arayıp da bir türlü bulamadığımız anlar. Bazen zor bir durum karşısında, bazen heyecandan, bazense sırf bir övgü karşısında ne diyeceğimizi bilemediğimizden ortaya çıkar bu bize bir ömür gibi gelen sessizlikler. Genellikle de sorun, ne diyeceğimizi bilememekten çok, söylenecek en doğru sözü bulmaya çalışmamızdır.

   Tabii, bu tür durumlarda sükut, her zaman altın değildir. Özellikle aniden duyduğumuz kötü bir haber karşısında söylediklerimiz, sihirli bir değnek gibi karşımızdaki kişinin kendisini daha iyi hissetmesini sağlamayacaktır. Elimizden gelen, sorunu ortadan kaldırmak değil, anlayış ve desteğimizi dile getirmek ve karşımızdaki kişiyi dinlemektir. Kısa sohbetlerde dinleme becerileri ve beden dili de uygun bir biçimde kullanılmalıdır.

   Sohbetler sırasında iletişimimizin açık, net ve anlaşılır olması temel kurallardan biridir. Bu noktada argo kelimeler kullanmamak, teknik terimlere yer vermemek, cümlelerimizin içinde yabancı dilde kelime veya kısaltmalar kullanmamak bazı basit tedbirler olabilir.

   Bu süreçte gülümsemek, iletişim merkezimizin açık olduğu bir duruş şeklini benimsemek, dengeli bir göz teması kurmak, öne doğru hafifçe eğilmek, sakin ve anlaşılır bir ses tonu kullanmak, beden dili açısından olumlu ilgi göstergeleri olacaktır. Böyle bir sohbetin sonunda, kendi kendimize aşağıdaki soruları sorabiliriz:
   – Uygun zamanlarda gülümsedim mi?
   – Gülümsemem doğal ve içten miydi?
   – Duruşum açık mıydı?
   – Kollarımı göğsümde kavuşturmamaya dikkat ettim mi?
   – Geri çekilmek yerine, ilgimi belli edecek şekilde öne doğru eğilmeye dikkat ettim mi?
   – Ses tonum istekli ve sakin miydi?
   – Ortalama %80 oranında göz teması kurdum mu?
   – İlgilendiğimi ve söylenenleri takip ettiğimi gösterecek şekilde ara ara başımı hafifçe aşağı-yukarı salladım mı?

   Dikkat etmemiz gereken bir önemli kural da, aynı kişinin yanında uzun süreli olarak kalmamaktır. İdeal ayaküstü sohbet süresinin, 4 ? 7 dakika arasında olduğu söylenebilir.

   Sohbet ortamından ayrılmak istediğimizde,
   ?Tanıştığımıza memnun oldum. Ben gidip biraz daha kahve alacağım.?
   ?Memnun oldum. Birazdan bir toplantım var; toplantı başlamadan işlerimi toparlamam gerekiyor.?
   gibi cümlelerden faydalanabiliriz.

   Kısa sohbetlerin en önemli yararı, çalışanların birbirlerini iş dışındaki özellikleriyle de tanıma imkanını yaratmasıdır. Çalışma zamanımızın büyük bir bölümünü ayırmamak şartıyla, günde birkaç dakika kısa sohbet ortamları yaratarak kişilere ilgi göstermenin, böylece ?sosyal? ve ?ulaşılabilir? bir imaj yaratmanın ne zararı olabilir ki? Unutmayın: Gülümsemek, her sohbetin ve iletişimin anahtarıdır. Hoş sohbetler!

  • Su
   Su Kasım 24, 2016

   Merhaba sevgili sesli muhabbet severler ben Su sitenizi ziyaret ettim ve yakından da hep görüyorum güzel aile içerikli sohbetler ve ilgiler mevcut olmuş. Bu sebeple sesli sitelerde bir ilksiniz siz.


Sen de Yorumla!