activex

Sesli sohbet tanımı nedir ne içindir nasıl olur gerekli bulunan özelikler nelerden oluşur bunların yanıtı? Teknolojik gelişmelerin hızla sürdüğü dünyada hemen hemen her evde bulunan bilgisayar ve iletişim araçlarının başında gelen internetin günümüz koşullarında ceplerimize girebilecek düzeye gelmesi ile ilk sırada gelen iletişim aracımız halini almıştır.

Yoğun iş temposu, fazla çalışma saatlerinin maalesef ki hayatımıza vurduğu sekteyi bu muhteşem buluşlarla en aza indirgeyebiliyoruz. İnternet sayesinde gelişen yeni iş sektörleri birçok kişiye iş istihdamı sağlarken alış veriş, haberleşme ve birçok işlemimizi halletmek için elimizin altında bulunan internet üzerinden istediğimiz yer ve saat te işlem gerçekleştiriyor ve böylece iş temposunda kaybettiğimiz zamanı hızlıca ve hesaplıca en önemlisi zahmetsizce  tolore edebiliyoruz.

Tabi ki bu avantajlarının yanında dezavantajlarının hiç olmadığı savunulamaz. Elbette ki günümüzün en çok kullanılan teknolojik cihazları içerisinde yer alan bilgisayar ve bağlantı sağladıkları internetin kişilerin sosyalleşmesine, monotonluk yaşamasına, sosyal ilişkilerden uzaklaşmasına ve en önemlisi insanın kendini gerçekleşmesi için ihtiyacı olan sevgi, ilgi, iletişim gibi ihtiyaçlar hiyerarşisinin ikinci sırasında yer alan bu ihtiyaçlara karşılık gelebilecek durumlardan uzak kalmak, ne yazık ki insanlar üzerinde olumsuz sonuçlar yaratmaktadır.

Bu problem karşısında çalışan araştırmacılar  bilgisayar başında çalışırken de sosyalleşe bilinecek ve hatta yeni arkadaşlıklar dostluklar kurulabilecek yeni teknolojik ortamlar tasarlamak için kolları sıvamışlar ve Kameralı sohbet ortamlarının tasarlamışlardır.

Sesli sohbet özellik ve Portalların dan ; arkadaşlarınız, dostlarınla ayrı ortamlarda, aynı sohbet odasına giriş yaparak bir araya gelebilecek , sesli ve kamera açarak görüntülü görüşe bilecek imkanlar sunan bir yazılımdır. Aynı zamanda bu portallarda yeni arkadaşlık edine bilir, dostluklar kurabilir, duygu düşünce ve fikirlerinizi paylaşarak farklı kültürler tanıyabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Aktive X Yükle başlıklı makalemizde Activex download, Activex download windows 7 ve activex indir hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:,,,, 606 Okunma 02 Oca 2017

Yorumlar


Sen de Yorumla!