activex

Fırat Kalkanı Harekatı son dakika gelişmesi… Türk Silahlı Kuvvetlerince düzenlenen hava harekatında, El Bab ve Zarzur bölgesinde terör örgütü DEAŞ’a ait 39 hedef imha edildi. İnsansız Hava Aracı tarafından Zarzur bölgesinde tespit edilen 4 DEAŞ mensubu ise etkisiz hale getirildi.
Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından 109 günden bu yana sürdürülen ‘Fırat Kalkanı Harekatı’nda terör örgütü DEAŞ’a ait 39 merkez, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait jetler tarafından gerçekleştirilen harekatla imha edildi. İHA tarafından Zarzur Bölgesi’nde belirlenen 4 teröristin etkisiz hale getirildiği harekatta Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Dara ve Baratah meskun mahallerini büyük ölçüde ele geçirdiği belirtildi.

GENELKURMAY AÇIKLAMA YAPTI

Genelkurmay Başkanlığı tarafından harekatın sonu durumuna ilişkin yapılan bilgilendirmede, şöyle denildi: “Özgür Suriye Ordusu tarafından, Dana ve Baratah meskun mahallerinde büyük ölçüde kontrol sağlanmıştır. Keşif ve gözetleme vasıtalarından; çatışmalar esnasında, DEAŞ’ın El Bab ve çevresindeki tank, zırhlı ve silahlı araç ile silahlı terörist unsurlarını okul, hastane, cami, kamu binası veya bitişiğindeki yerlere gizlemeye ve böylece Özgür Suriye Ordusu’nun taarruzlarının etkisini azaltma çabası içine girdikleri tespit edilmiştir. Türk Hava Kuvvetlerimize ait uçaklarımız tarafından, Bab ve Zarzur bölgelerinde tespit edilen DEAŞ hedeflerine yönelik olarak yapılan hava harekatı sonucunda; barınma maksadıyla kullanılan 26 bina, 5 mühimmat deposu ve 3 silahlı araç olmak üzere toplam 39 hedef imha edilmiştir. İHA tarafından, Zarzur bölgesinde tespit edilen 4 DEAŞ mensubu etkisiz hale getirilmiştir.

Bir önceki yazımız olan Tatlı sözler başlıklı makalemizde Tatlı en iyi sözler, Tatlı mesajlar ve Tatlı söz hakkında bilgiler verilmektedir.

490 Okunma 10 Ara 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!