activex

Türkiye’nin ilk GSM operatörlerinden biri olma başarısını gösteren Turkcell, her geçen gün kullanıcı sayısının daha fazla artmasına da en iyi şekilde yardımcı oluyor. Baktığımız da bu denli büyük bir GSM operatörü olmasının temel nedenlerinden birisi de 35.2 milyon aboneye hizmet verirken abone sayısını da her geçen gün daha da fazla yukarıya tırmandırmasıdır.

Türkiye’nin en yaygın şekilde kullanılan iletişim kanallarından birisi olma başarısını üstlenen Turkcell 28 Şubat 1994 tarihinde kurulmuştur.

Kurucusu ise Mehmet Emin Karamehmet olduğunun altını çizmek isteriz. Müşterilerine en iyi şekilde hizmet vermekten asla vazgeçmeyen kurumsal GSM şirketi Turkcell aynı zamanda GSM 900 teknolojisini kullanıyor.

Her yıl kendisini daha da fazla geliştiririp ivme kat ederken yurt dışı anlaşmaları ile gelirini 5.5 milyar dolara ulaştırmayı başarmış olan şirketlerin arasında yer alıyor. Yalnızca GSM operatörlüğü yapmayarak farklı yelpazeler de yayılarak tüm müşterilerini daha çok mutlu edebilmenin de yollarını aramaya başlamıştır. Son dönem de çıkartmış oldukları Turkcell T40 akıllı telefonları ile büyük bir patlama yaptıktan sonra büyük bir satış ivmesi yakalayarak sektörde daha da büyüme başarısını da göstermiş oldu. Tüm bunlarla sınırlı kalmayarak akıllı telefonlardan sonra ise Superonlineile müşterilerine internet ve çeşitli telekomünikasyon hizmetleri sunmuştur.

Türkiye’nin en büyük telekominasyon şirketlerinden biri olan Turkcell’in hep Türk kalacak mı sorusu da artık piyasa içerisinde dedikoduya yer vermiştir. Fakat şu an için Turkcell’in kurucusu Mehmet Emin Karamehmet satış yapmayı kesinlikle düşünmüyor. Turkcell çalışma hayatına 1994 yılının Şubat ayında başlarken Türkiye Cumhuriyeti İletişim Bakanlığı ile 25 yıl süreli iletişim kontratı imzalamış olduğunun altını da çizmek isteriz.

Baktığımızda Turkcell, operasyon kapsamını durmaksızın genişletirken en yeni teknolojileri de müşterilerinin huzuruna sunuyor. Diğer operatörler ile kızışan bir rekabet ortamı içerisinde her ne kadar yer alsa da Turkcellşu anda da en hızlı mobil internete ve ses iletimine sahip olarak diğerlerine fark atma başarısını da gösteriyor. Turkcell aynı zamanda pek çok bölgede de dur durak demeden yatırım faaliyetlerini hayata sokmuştur. Buna göre, Azerbaycan,Georgia, Moldova,Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti yatırım yapmış olduğu ülkeler arasında yer almaktadır. Üstelik KKTC faaliyetlerinin tamamı Turkcell tarafından başarıyla yürütülmektedir.

Başarılı GSM şirketi ülkemize çeşitli teknolojik inovasyonları getirebilmek için şu günlerde yoğun bir mücadele de vermeye devam ediyor. Özellikle Türkiye’de ve dünya da çıkarmış olduğu yenilikleri ile de doğal olarak adından çok bahsedilen bir şirket haline dönüşmeye de başlamıştır. GSM şirketinin ortaya koymuş olduğu hizmetleri yalnızca bunlarla sınırlı olmadığını söyleyebiliriz. Çünkü Ülkemizdeki en hızlı 3G bağlantı hızına sahip bir operatör de olmayı başararak bünyesinde yer alan tüm Turkcell kullanıcıların memnun olmasını sağlıyor.

Turkcell Kurucusu: Mehmet Emin Karamehmet

Kurulum Tarihi: 28 Şubat 1994 – İstanbul

Bir önceki yazımız olan Alexa’yı Kim Kurdu? başlıklı makalemizde Alexa, Alexa nasıldır ve Alexa nedir hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!