activex

Popüler özelliğini her geçen gün daha da fazla arttırmaya başlayan üzüm diyeti ile artık sizde fazla kilolarınızdan gönül rahatlığı ile kurtulma şansına sahip olacaksınız.  İnsanların vücutlarında beliren fazla kilolar ne yazık ki hem biyolojik hem de psikolojik açıdan sorun yaşamalarına neden oluyor. Kendini fit görmek isteyen kişiler ise üzüm diyetiyle hızlı şekilde zayıflamaya başlıyor. Mevsim geçişlerinde bile vücudunuzun tüm ihtiyaçlarını en kısa zaman dilimi içerisinde yerine getirebilecek olan üzüm diyeti ile sağlıklı bir zayıflama sürecine de en iyi şekilde girmiş olacaksınız. Vücuttaki toksinlerden en iyi şekilde arınmanıza yardımcı olan üzün diyeti, kilo vermek isteyen kişilerin bundan böyle en iyi yardımcılarından da biri olacaktır.

Üzüm Diyeti Nasıl Yapılır?

Sıkı bir diyet programı olarak algılayacağınız üzüm diyetinin mutlaka kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyor. Aynı zamanda uygulamanın günde 3 defa olduğu unutulmamalıdır. Eğer üzüm diyeti listesini düzenli bir şekilde uygularsanız o zaman olumlu etkisini de en iyi şekilde görebileceksiniz. Diyeti uygulayan kişi her ne kadar ilk aşamada oldukça zorlansa da sonraki evrelerde ise zorluk yaşamadan diyet programına en iyi şekilde uyum sağlama başarısını da gösteriyor.

Daha çok sıvı ağırlıklı beslenme programını içeren üzüm diyetini yapacak olan kişiler ilk başlarda sırf sıvı tüketimi olduğundan dolayı ister istemez zorluk çekecektir. Fakat zamanla üzüm diyeti programına uyum sağlayacaksınız. Üzüm diyetinde mutlaka ilk uyandığınız andan itibaren bir bardak suyunuzu içmeniz gerekiyor. Aynı zamanda kahvaltı sırasında olmazsa olmazlarınız arasında mutlaka yulaf ezmesi ve üzüm suyu ile birlikte bir kaşık bal tüketimi yoluna başvurmanız gerekecektir. Gece yatmadan önce ise mutlaka bir bardak üzüm suyu ile beraber bir bardak ılık su içerek günü tamamlamanız gerekiyor. Diyetin ilk gününde sizi rahatsız edecek olan bir açlık hissi ile karşı karşıya kalacağınız için bu duruma hazırlıklı olacağınız bir an diyete başlamalısınız. Diyetin temel kurallarından birisi de ara öğünlerde bile su tüketimi olmasıdır.

Üzüm Diyetinin Faydaları ve Zararları

Zayıflamak isteyen kişiler için üzüm diyeti en hızlı şekilde zayıflama formüllerinden birisi olması en önemli avantajlarından biri olarak ön plana çıkıyor. Normalde bir diyet listesine uygulanırken kişiler aylarca zayıflamayı beklemektedir. Fakat üzüm diyeti ile böyle bir durum söz konusu olmayacak ve 3 günde 3 kilo gibi büyük bir şok diyeti olarak nitelendirebileceğimiz hızlı kilo kaybı ile karşı karşıya kalacaksınız. Üzüm diyetinin her ne kadar eksi yönleri bulunmasa bile tek olumsuz yanı eğer ki sağlık sorununuz var ise ciddi vakaları ortaya çıkarabilecektir. Her ihtimale karşı doktorunuza danışmanızda fayda olacaktır.

Üzüm Diyeti Yapanların Yorumları

Sena: Bu diyet için önceden çok şüpheliydim. Çünkü sırf sıvı ağırlıklı olarak beslenecek olmam açıkçası beni çok korkutuyordu. Fakat denemeye başladıktan sonra gerçekten hızlı bir şekilde kilo verdim.

Melek: Fazla kilolarım yüzünden toplum içerisine çıkmaktan açıkçası çekiniyordum. Bu diyeti internet üzerinden araştırma yaparken öğrendim ve denemek istedim. İlk gün acayip zorlandım. Ama ilerleyen günlerde bünyem yavaş yavaş alışmaya başladı ve hala diyete devam ediyorum. Üzüm diyeti gayet güzel.

Gökhan: Eğer hızlı bir şekilde zayıflamak istiyorsanız mutlaka denemeniz gereken bir diyet.

Meriç: 3 günde 3 kilo dendiğinde kesin bizle dalga geçiliyor demiştim. Bu diyeti ben uygulamadım ama yakın arkadaşım uygulayıp 4-5 kilo arası bir zayıflama sürecine girdikten sonra ben de üzüm diyeti listesini denemeyi düşünüyorum.

Üzüm Kaç Kalori?

Aşağıdaki ölçü değerlerine göre kaç gr üzüm yediğinizi ve kaç kalori aldığınızı rahatlıkla hesaplayabilirsiniz.

  • 1 küçük salkım yaklaşık 60 gr üzüm: 43 kalori
  • 1 porsiyon yani 150 gr üzüm: 107 kalori
  • 1 kase yaklaşık 250 gr üzüm: 180 kalori

Bu yazı da ilginizi çekebilir:  Kalori Listesi ile Yediklerinizi Hesaplayın

 

3 Günlük Üzüm Diyeti Listesi

1. Gün

Sabah: Sabah kahvaltısında bir bardak ılık su içilmeli + 1 bardak üzüm suyu + orta boy kâseye süt ve bir kaşık bal

Öğle: Bir bardak ılık su içilmeli + 10 adet üzüm + Bir bardak üzüm suyu

Akşam: Bir bardak üzüm suyu, yarım kâse yoğurt ve yarım porsiyon olacak şekilde pirinç lapası

Gece: 10 adet fındık, bir bardak su + üzüm suyu

 

2. Gün

Sabah: Bir bardak ılık su içilmeli, Bir bardak üzüm suyu, Küçük bir kase çilekli yoğurt

Öğle: Bir bardak üzüm suyu, Bir bardak ılık su, Yarım kâse yağsız yoğurt, Yarım porsiyon pirinç lapası

Akşam: Bir bardak ılık su, Bir kase pirinç lapası, Bir bardak üzüm suyu, 5 adet ceviz, Yarım kâse yağsız yoğurt

Gece: Bir bardak ılık su, 5 adet ceviz

 

3. Gün

Sabah: Bir bardak üzüm suyu, Bir bardak ılık su, Haşlanmış tavuk etinden yapılan küçük boy sandviç hazırlanmalı

Öğle: Yarım porsiyon pirinç lapası, Tam kâse yağsız yoğurt, Bir bardak ılık su

Akşam: Sınırsız ızgara tavuk, Bir bardak üzüm suyu

Gece: Gece yatmadan önce Bir bardak ılık su

Bir önceki yazımız olan Paleo Diyeti Listesi ile Kilolara Veda Edin başlıklı makalemizde brokoli, Paleo diyeti ve Paleo Diyeti fadaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!