activex

Kullanıcılar Whatsapp görüntülü konuşma nasıl yapılır merak ediyor. Whatsapp görüntülü konuşma özelliği konusunda merak edilen bilgileri haberimizden öğrenebilirsiniz.
Popüler telefon uygulaması WhatsApp’tan görüntülü konuşma yapmak artık mümkün. Birçok kişinin cep telefonlarına ilk yüklediği uygulamalardan biri olan WhatsApp, mesajlaşma, konuşma ve veri alışverişi sağlıyor. Bunun yanında şimdi de WhatsApp üzerinden görüntülü konuşmak mümkün olacak. Bunun için telefona bir uygulama yüklemek gerekecek. Booyah isimli uygulamayla WhatsApp kullanıcıları telefon listelerindeki kişilerle görüntülü konuşabilecek.

Booyah uygulaması Play Store yardımıyla indirilebiliyor. Fakat görüntülü konuşmanın yapılabilmesi

için iki kullanıcının da Booyah uygulamasına sahip olması gerekiyor.
WHATSAPP’TAN GÖRÜNTÜLÜ KONUŞMA NASIL YAPILIR?

Uygulamayı telefonunuza indirdikten sonra ‘Start Now’ yazılı butona tıklayarak, üst kısımda yer alan Add Friends to This Chart, daha sonra ise Share With sekmesinde açılan WhatsApp butonlarına basın. Hangi arkadaşınızla konuşmak istiyorsanız seçtikten sonra link göndereceksiniz. Karşı taraf uygulamayı indirmemişse bu link üzerinden direkt olarak uygulamanın indirme bağlantısına yönlendirilecek. Hem İOS, hem de Android uygulamalarda kullanılabilecek bu programla HD kalitesinde görüşme yapılabilecek.

WHATSAPP KULLANICI SAYISI TAM 1 MİLYAR

Facebook tarafından satın alındıktan sonra gelişimine hız kazandıran popüler uygulama WhatsApp, erişilmesi güç bir rekora imza attı. WhatsApp kullanıcısı sayısı Ocak 2016 itibariyle 1 milyar kullanıcıya ulaştı. 7 milyardan biraz daha fazla nüfusu olan dünyamızda bu rakam, her 7 kişiden 1’inin WhatsApp kullandığı anlamına geliyor.

2009 yılında Jan Koum tarafından kurulan WhatsApp, 2014 yılında Facebook tarafında 19.5 milyar dolara satın alınmıştı. Sonrasında duyurulan WhatsApp Web ve sesli arama özelliklerine ek olarak geçtiğimiz haftalarda uygulama, abonelik ücretini kaldırmıştı. Önümüzdeki günlerde WhatsApp tarafında önemli yenilikler bekleniyor.

Bir önceki yazımız olan 3G ile nasıl görüntülü konuşulur? başlıklı makalemizde 3G, 3G Görüntülü ve Arama hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler:, 764 Okunma 11 Kas 2016

Yorumlar


Sen de Yorumla!