activex

Ses seviyesi düşük. Nasıl yükseltebilirim?

Eğer ses seviyesi çok düşükse veya hoparlörlerinizden hiç ses gelmiyorsa ses ayarı düzgün bir şekilde yapılandırılmamış olabilir. Bu bölümde, bilgisayarınızın ses ayarını kontrol etmek ve ayarlamakla ilgili bazı ipuçları ve özellikler bulacaksınız.

ÇÖZÜNÜRLÜK

Hoparlörlerinizin, klavyenin veya çalışan programların ses ayarlarını kontrol etmek için şu ipuçlarını kullanın:
•Bazı dizüstü bilgisayarlar kendi harici ses kontrolleri olan harici hoparlörlere sahiptirler. Bu hoparlörlerin seslerinin tamamen kısık olmadığından emin olun.
•Bildirim alanındaki ses simgesi içinden bir çizgi geçen kırmızı bir daire görüntülüyorsa hoparlörlerinizin veya kulaklıklarınızın ses çıkışı sessizleştirilmiş demektir ve aktifleştirmeniz gerekir:

Windows XP’de bildirim alanındaki ses simgesine tıklayın ve Sessiz onay kutusunun işaretini kaldırın.

Windows Vista veya Windows 7’de, bildirim alanındaki ses simgesine tıklayın ve sonra açılan panelde tekrar ses simgesine tıklayın.

•Oyunlar veya ortam oynatıcıları gibi bazı programların kendi ses seviyesi kontrolleri vardır. Bu programların sesinin kısık olmadığını doğrulayın.
•Bazı klavyelerde sesi seviyesini kontrol eden ses kontrol düğmeleri bulunur. Klavyenizin ses ayarının kısık olmadığını doğrulayın. Eğer gerekirse, kısayol tuşlarını kullanarak ayarlayın:

Sesi açmak için FN+YUKARI OK tuşlarına basın.

Sesi kısmak için FN+AŞAĞI OK tuşlarına basın.
Eğer önceki yönergeler sorununuzu çözmediyse, $snippet_İşletim sisteminize göre ses seviyesini ayarlama adımları:

Windows XP
1.Bildirim alanındaki ses simgesine sağ tıklayın ve Ses Denetimini Aç seçeneğini seçin.
2.Ses ayarında, sesi açmak için kaydırıcıyı yukarı doğru ilerletin ve mikrofon hariç tüm sessiz onay kutularının işaretlerini kaldırın.

Windows Vista veya Windows 7
1.Bildirim alanındaki ses simgesine sağ tıklayın ve Ses Düzeyi Karıştırıcısını Aç seçeneğini seçin.
2.Sesi açmak için ses mikserindeki kaydırıcıyı yukarı doğru ilerletin.

DAHA FAZLA BİLGİ

Eğer ses simgesi bildirim alanında görünmüyorsa, lütfen veritabanımızı ziyaret edin Bildirim alanındaki ses simgesini geri getirme

Bir önceki yazımız olan Kız bebek isimleri, Güzel kız bebeklerin isimleri başlıklı makalemizde en güzel bayan isimleri, en son çıkan isimler ve kuranda gecen bebek isimleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorumlar


Sen de Yorumla!